Eiropas Savienība gatavo jaunu sankciju paketi pret Krieviju

Eiropas Savienība gatavojas izziņot devīto sankciju paketi pret Krieviju, tā atbildot uz pēdējo nedēļu smagajiem uzbrukumiem Ukrainai, ziņo aģentūra Reuters.

«Mēs rūpīgi strādājam, lai sistu Krievijai pa sāpīgajām vietām un notrulinātu tās spēju turpināt karu pret Ukrainu, un es varu apliecināt, ka rīkojamies ar pilnu sparu, lai sagatavotu devīto sankciju paketi,» preses konferencē paziņoja Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen).

«Esmu droša, ka kopā ar G7 un citiem partneriem ļoti drīz apstiprināsim cenu griestus Krievijas naftai. Mēs neapstāsimies, kamēr Ukraina nebūs uzvarējusi Putinu viņa noziedzīgajā un barbariskajā karā.»

Fon der Leiena neizpauda sīkāku informāciju par sankciju paketē iekļautajiem mēriem.

Kopīgajā preses konferencē ar Somijas un Igaunijas premjerministrēm un Zviedrijas premjerministra vietnieci fon der Leiena sacīja, ka Krievijas triecieni pa civilās infrastruktūras objektiem uzskatāmi par kara noziegumiem. Eiropas Komisijas prezidente teica: «Es arī zinu, ka mūsu ukraiņu draugi noturēsies pretī šai stratēģijai, jo viņi ir stipri un aizstāv taisnīgumu, un mēs, Eiropas Savienība, būsim viņiem līdzās tik ilgi, cik tas būs nepieciešams.»

Eiropas Parlaments 23.novembrī paziņoja, ka Krievija ir terorismu atbalstoša valsts, pamatojoties uz tās veiktajiem triecieniem pa civilajiem mērķiem – energoinfrastruktūru, slimnīcām, skolām un patvertnēm. Šāda rīcība pārkāpj starptautiskos likumus.

Krievija noliedz, ka ar nolūku apdraud civiliedzīvotājus, bet atzīst, ka apšauda kritiski svarīgo infrastruktūru. Maskava norāda, ka šīs rīcības mērķis ir novājināt Kijivu un piespiest to sēsties pie sarunu galda.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas