Eksperte norāda uz NA iespējamo palikšanu ārpus topošās koalīcijas

Patlaban izskatās, ka Nacionālā apvienība (NA) paliks ārpus topošās koalīcijas, uzskata domnīcas Providus direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka.

“Man šķiet, ka šobrīd tas ir acīmredzami, ka NA paliek ārpus koalīcijas, ja vien nenotiek dīvains pavērsiens,” aģentūrai LETA norādīja eksperte.

Kažoka argumentēja, ka Jaunajai Vienotībai (JV), Progresīvajiem un Zaļo un Zemnieku savienībai no šī gada pavasara jau ir sarunas par jaunas valdības veidošanu un tas būtu ļoti dīvaini, ja pēkšņi Progresīvie nebūtu jaunajā koalīcijā.

Patlaban arī nav pazīmju, ka Progresīvie paliktu ārpus koalīcijas.

Ņemot vērā, ka premjera amata kandidāte Evika Siliņa (JV) ir pateikusi, ka būs četru partiju koalīcija, tad vienīgā intriga ir, vai Apvienotais saraksts (AS) pievienojas šai trīsvienībai vai tomēr paliek malā.

“Bet visas pazīmes tomēr rāda, ka pievienosies, lai gan nedaudz pakaulēsies, līdz ar to NA likumsakarīgi paliek malā,” piebilda Kažoka.

Turpmākais koalīcijas veidošanas sarunu procesa ilgums būs atkarīgs no tā, ko partijas nākamnedēļ pateiks attiecībā uz JV piedāvājumu gan valdības deklarācijai, gan ministru amatu sadalei. Optimistiskajā scenārijā sarunas varētu noslēgties divu nedēļu laikā, norādīja Kažoka.

Kā ziņots, Valsts prezidents Ministru prezidenta amatam nominējis Jaunās Vienotības pieteikto premjera amata kandidāti, pašreizējo labklājības ministri Eviku Siliņu.

Lasiet arī: BNN nedēļas apkopojums: Nāve bez valkīrām. Trīs par maz, pieci par daudz. Vairāk kļūst mazāk. Divkose?

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas