Valdības veidošanas sarunām sabremzējoties, mediju uzmanība pievēršas lietām, kas citkārt tik lielu ievērību noteikti neizpelnītos. Saeimas deputātu palīgu izvēle parasti ir rutīna, kas paliek pašu likumdevēju vai viņu frakciju ziņā. Taču šis necilais amats svētdien, 13.novembrī, izpelnījās plašu ziņu sižetu TV3 raidījumā Nekā personīga. Sava tiesa «nopelnu» tajā pienākas zemsavietim politiķim Augustam Brigmanim.
Viņš pēc atgriešanās parlamentā vēlas atjaunot sev ierasto, jau no pašiem ZZS pirmsākumiem piekopto praksi, par ko tika kaunināts 12.Saeimā.
Pieņemt darbā par deputātu palīgiem viņu pašu radiniekus ir klajš interešu konflikts, un šāda prakse Saeimā tiek uzskatīta jau par pilnībā izskaustu. Brigmaņu laulātais pāris iemanījās šo nerakstīto noteikumu apiet, jo Elita Brigmane 12.Saeimā bija Jāņa Vucāna palīdze. Šajā amatā viņa būs arī tagad. Taču tagad Brigmaņa palīdze vismaz nebūs Vucāna sieva Aija.
Augusts Brigmanis pirmo reizi Saeimā tika ievēlēts 2002.gadā, izvēloties sievu par savu deputāta palīgu. Likuma paliekot bargākam, to vairs atļauties nevarēja, un Elitu 2009.gadā pie sevis darbā ņēma ZZS deputāts Vilnis Bresis, pēc gada – Staņislavs Šķesters. Pēc tam sekoja Brigmaņa un Vucāna «sievu maiņa», par ko klusi uzjautrinājās viss Jēkabielas augstais nams. (Jo šo kaprīzi atļāvās vadoši valdības – vispirms koalīcijas partnera, pēc tam premjera pārstāvētās partiju savienības – politiķi.)
Iepriekšējā Saeimā Augusts Brigmanis neiekļuva, līdz ar to viņam vairs nebija šādas maiņas iespēju. Taču Elita joprojām bija Vucāna palīdze, jo viņa sievu darbā pieņēma ZZS «jaunā zvaigzne» Viktors Valainis. (Var teikt, ka viņš Brigmanim šādi kompensēja apsteigšanu Zemgales sarakstā, te izcīnot sev vienīgo saņemto ZZS 13.Saeimas mandātu.)
Tādēļ Elitas Brigmanes darba gaitas Latvijas Saeimā tagad ieiet jau trešajā desmitgadē, un jau šāds stāžs vien padara naivus jebkādus jautājumus par viņas kompetenci likumdošanā.
Deputāta palīga algas likme ir 1016 eiro (pirms nodokļu nomaksas) mēnesī, un to var sadalīt uz pusēm, lai likumdevējs savām vajadzībām varētu nodarbināt divus cilvēkus. Saukt šo privātsekretāra nodarbi par politisku posteni – kā to nez kāpēc raksturoja Nekā personīgi – būtu diezgan pārspīlēti. Palīgs organizē deputāta darba ikdienu, gatavo izziņas un atbildes utt. Oficiāli palīga/-u izvēle ir pilnīgi paša deputāta ziņā. Tomēr sīkstulīgākās partijas nereti šo ar nodokļu maksātāju naudu finansēto resursu neafišēti izmanto kopējām vajadzībām – organizācijas aktīvistu algošanai, caurkritušu politiķu uzturēšanai. Tad tiesības pašam deputātam izvēlēties un nodarbināt palīgu kļūst par īpašu privilēģiju par viņa nopelniem. Šāda prakse – kaut tā ierobežo bez palīga atstātā likumdevēja iespējas pilnvērtīgi strādāt – netiek apkarota.
Caurskatot Nekā personīgi veikto deputātu palīgu apkopojumu, acīs krīt Latvija pirmajā vietā frakcijas pieeja deputātu palīgu izvēlē, ko varētu nodēvēt par «kompleksu». Ramonai Petravičai tie būs LPV kampaņas redzami aktīvisti – PR speciālists Sandris Točs un vēsturnieks Māris Ruks. Viņa TV3 žurnālistiem atzina, ka tā ir partijas izvēle. Savukārt Lindas Liepiņas palīdze ir dziedātāja un partijas atbalstam rīkoto koncertu organizatore Jolanta Gulbe-Paškeviča. Savukārt Ričards Šlesers šim darbam izvēlējās influenceri Maiju Armaņevu un auto tirgotāja Mitau Motors sabiedrisko attiecību speciālisti Šarloti Šulcu.