«Ukrainā notiek karš, un tas ir skaidrs un pašsaprotams. Krievija karo ne savas valsts teritorijā, un tas ir skaidrs un pašsaprotams,» beidzot pasaka Elksniņš, bet uz delfi.lv žurnālistes Olgas Dragiļevas jautājumu raidījumā Kāpēc, kam pieder Krima, atbild: «Krima ir Krievijas Federācijas sastāvā.»
Elksniņš arī konsekventi izvairījies atbildēt uz Dragiļevas jautājumiem par to, vai ir Ukrainas pusē, cer uz tās uzvaru vai Krievijas armijas sagrāvi. Viņš pauž, ka uzvarētāja karā nebūs, bet uz precizējošiem jautājumiem atsakās atbildēt, sūrojoties, ka žurnāliste cenšas viņu «eksaminēt».
«Tie cilvēki, kuri karina vai ņem nost Ukrainas karogu, absolūti nesaprot šāda žesta nozīmi,» jautāts par to, kādēļ pie Daugavpils domes nav izkārts Ukrainas karogs, uzstāj Elksniņš.
Uz jautājumu, vai viņš ir Ukrainas pusē, Elksniņš atsaucas uz palīdzību bēgļiem.
Runājot par vēlo pieminekļu nojaukšanu Daugavpilī, uz delfi.lv žurnālistes jautājumu, vai Elksniņš kā politiķis neredz, ka pēc 24.februāra, neskatoties uz priekšvēsturi, pieminekļu nozīme ir mainījusies, viņš sūdzas, ka žurnāliste viņam uzspiež viedokli, un apgalvo, ka nozīme nav mainījusies un neviens nav noskaidrojis iedzīvotāju viedokli.
Salīdzināt šīs divas lietas nav pareizi – vismaz tādā kontekstā, ka attiecībā uz nacismu ir bijis Nirnbergas tiesas process un tā rezultāti, bet attiecībā uz komunismu un ļeņinismu – nekā tāda nav, par totalitārajiem režīmiem, paudis Elksniņš.
Elksniņš skaidro, ka pieminekļus beigu beigās nojaucis uzņēmums par apmēram 40 000 eiro, kas ir mazāk nekā sākotnējā iepirkumā pielemtie 57 000. Pieminekļus nojaukušo uzņēmumu viņš atsakās atklāt.
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un daudzi citi ir pietiekami precīzi definējuši savu pozīciju – Daugavpilī objekti tiks demontēti – ar Elksniņu, bez Elksniņa – un likuma prasības tiks izpildītas līdz 15. novembrim.