Gaidāmi nedaudz siltāki laikapstākļi, taču brīvdienas būs lietainas

Gan nedēļas nogalē, gan jaunnedēļ gaidāms neliels lietus, sestdien un svētdien, plašai nokrišņu zonai no rietumiem šķērsojot Latviju, līs visā valsts teritorijā. Lai gan nakts uz sestdienu būs visvēsākā, ziemeļaustrumu rajonos termometra stabiņam noslīdot zem nulle grādu (pēc Celsija) atzīmes, sākot ar svētdienu, naktīs atkal pakāpeniski paliks siltāk, temperatūrai saglabājoties virs normas līdzīgi kā iepriekšējās dienās, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) sinoptiķi.

Piektdien, 4.novembrī, debesis būs mākoņainas, vietām, galvenokārt rietumos, tās skaidrosies. Naktī dažviet austrumos uzlīs, bet dienā būtiski nokrišņi nav gaidāmi. Dienā maksimālā gaisa temperatūra gaidāma +5…+10 grādu robežās.

Arī brīvdienās mākoņi aizklās debesu lielāko daļu, tomēr palaikam tie izklīdīs. Sestdien, pietuvojoties ciklona ziemeļaustrumu malai, valsts teritoriju, sākot no rietumiem, šķērsos plaša nokrišņu zona – gan sestdien, gan svētdien daudzviet gaidāms lietus. Turpinās pūst lēns līdz mērens austrumu, dienvidaustrumu vējš, kas sestdien piekrastes rajonos būs brāzmains, bet jau svētdien tas pierims un iegriezīsies no dienvidu puses.

Naktīs minimālā gaisa temperatūra gaidāma +1…+7 grādu robežās, piekrastes rajonos būs par pāris grādiem siltāks, vien naktī uz sestdienu vietām ziemeļaustrumu rajonos termometra stabiņš noslīdēs līdz pat 0…–2 grādu atzīmei, savukārt dienās gaiss iesils līdz +6…+11 grādiem.

Pirmdien mākoņu daudzums pakāpeniski palielināsies, un otrdien ir gaidāms lielākoties mākoņains laiks. Gan pirmdien, gan otrdien lokāli, galvenokārt rietumu un centrālajos rajonos, gaidāms neliels lietus. Saglabāsies lēns līdz mērens dienvidu puses vējš. Naktīs gaiss atdzisīs līdz +4…+10 grādiem, bet diennakts gaišajās stundās tas iesils līdz +6…+12 grādiem.

Pēc šī brīža prognozēm arī nedēļas vidū daudzviet turpinās līt. Trešdien un ceturtdien saglabāsies lēns līdz mērens dienvidu puses vējš. Gaisa temperatūra naktīs un dienās, līdzīgi kā iepriekšējās dienās, pieturēsies +5…+11 grādu robežās.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas