EP atbalsta Vaideres pilotprojektu Krievijas līdzekļu konfiskācijai

Eiropas Savienībā gausi norit Krievijas īstenotā terorisma atbalstītāju īpašumu atsavināšana Ukrainas atbalstam.

Šo procesu kavē juridiskā neskaidrība un grūtības pierādīt sankcionēto indivīdu vai organizāciju saikni ar Krievijas noziegumiem. Lai problēmu risinātu, Latviju pārstāvošā EP deputāte Inese Vaidere (JV), kas pārstāv Tautas partijas grupu, ir izstrādājusi pētniecisku pilotprojektu, kam nākamā gada ES budžetā ir atvēlēts pusmiljons eiro.

«Šie līdzekļi ļaus veikt pētījumu par juridiskajām iespējām, kā efektīvāk ne vien iesaldēt, bet arī konfiscēt Kremļa darboņu un oligarhu īpašumus – noguldījumus, dzīvokļus, jahtas, dārglietas,» skaidro Vaidere. 

Tādējādi terorisma atbalstītāju aktīvus daudzu miljardu eiro vērtībā varēs izmantot Ukrainas atjaunošanai un kara upuru atbalstam.

Ilggadējā eiroparlamentāriete cer, ka jaunais pilotprojekts uzlabos ES sankciju efektivitāti arī pret citiem noziedzīgiem indivīdiem un struktūrām un nākotnē varētu atturēt citus pārkāpējus.

Pilotprojektus ES budžetā var iesniegt EP deputāti, lai novirzītu līdzekļus svarīgu problēmu risināšanai. Vien neliela daļa iesniegto priekšlikumu tiek atzīti par tik labiem, lai tiem piešķirtu finansējumu, uzsver Vaidere, atgādinot savus citus veiksmīgi izstrādātos pilotprojektus, ar kuru palīdzību risinātas Latvijai nozīmīgas problēmas – apkarotas Krievijas viltus ziņas, novērsta negodīga komercprakse ES vienotajā tirgū, mazināta labas pārtikas nonākšana atkritumos, atvieglota ēku renovācija.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas