EP pieprasa Krievijai atbrīvot ieslodzītos ukraiņu pusaudžus

Eiropas Parlaments (EP) ceturtdien, 15.jūnijā rezolūcijā prasīja Krievijai nekavējoties atbrīvot no ieslodzījuma Ukrainas nepilngadīgos Tihranu Ohanisjanu un Mikitu Hanhanovu, informē EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš. 

Par rezolūciju nobalsoja 425 EP deputāti, pret bija 3, savukārt 15 EP deputāti atturējās. 

Iepriekš jau vēstīts, ka  abi pusaudži tika aizturēti pērn un apsūdzēti par to, ka viņi it kā esot plānojuši sabotāžu uz Berdjanskas dzezceļa.

EP pieprasa nekavējoties izbeigt tiesvedību un atcelt visas apsūdzības pret abie pusaudžiem. 

EP rīcībā esošā informācija liecina, ka abi zēni tika piekauti un spīdzināti ar elektrošoku, lai izspiestu atzīšanos.

Pašlaik Ohanisjanu un Hanhanovam draud līdz 20 gadiem ieslodzījuma. 

Parlaments aicina Starptautisko Sarkanā Krusta komiteju atvieglināt abu nepilngadīgo drošu atgriešanos Ukrainas kontrolētajā teritorijā un ANO ģenerālsekretāra īpašo pārstāvi jautājumos par vardarbību pret bērniem veikt izmeklēšanu šajā lietā un kriminālvajāšanā iesaistītās personas iekļaut ES sankciju sarakstā.

EP deputāti arī prasa atbrīvot visus Ukrainas pilsoņus, kurus nelikumīgi aizturējusi Krievija.

Parlaments nosoda Krievijas veikto Ukrainas bērnu piespiedu pārvietošanu uz Krieviju un Baltkrieviju, nelikumīgo adopciju un centienus uzspiest “pāraudzināšanu”.

EP deputāti atkārtoti aicina Komisiju un Padomi pieņemt ES un Ukrainas bērnu aizsardzības tiesību aktu kopumu, kas paredzēts bērniem, kuri bēg no kara vai ir cietuši karā, un prasa Eiropas Savienībai darīt vairāk, lai izbeigtu smagos pārkāpumus pret bērniem kara zonās.

Lasiet arī: EP aicina NATO pievienot Ukrainu

 

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas