EP prasa neatzīt okupētās teritorijās izdotas Krievijas pases

Eiropas Parlaments (EP) ir atbalstījis lēmumu nepieņemt pases un citus ceļošanas dokumentus, ko Krievija izdevusi tās nelikumīgi okupētajos Ukrainas un Gruzijas reģionos, ziņo tā preses pārstāvis Latvijā Jānis Krastiņš.

Tāpēc EP ceturtdien, 24.novembrī, ar 531 balsīm par, 7 pret un 34 atturoties apstiprināja vienošanos ar Eiropas Savienības (ES) Padomi – ko veido dalībvalstu ministri – par Krievijas ceļošanas dokumentu nepieņemšanu, ja tie izsniegti okupētajos Ukrainas reģionos un tā dēvētajās separātiskajās Gruzijas teritorijās. Šis lēmums attieksies uz dokumentu apstrādi vīzu izsniegšanas vai ES ārējās robežas šķērsošanas nolūkos.

Saskaņā ar priekšlikumu Eiropas Komisijai būtu jāapspriežas ar ES dalībvalstīm un jāizveido to Krievijas ceļošanas dokumentu, jo īpaši pasu, saraksts, kurus nedrīkst atzīt.

Personas, kas bēg no konflikta Ukrainā, joprojām varēs ieceļot ES, pamatojoties uz humanitāriem apsvērumiem.

Pēc balsojuma ziņotājs Huans Fernando Lopezs Agilars (Juan Fernando López Aguilar, SDPA, Spānija) sacīja: «Eiropas Parlaments ir apņēmības pilns darīt visu iespējamo, lai ar tiesiskiem un politiskiem līdzekļiem turpinātu izdarīt spiedienu uz Krieviju un Putins samaksātu augstu cenu par šo nelikumīgo karu un starptautiskajiem noziegumiem pret Ukrainu un tās iedzīvotājiem.»

Šis lēmums stāsies spēka nākamajā dienā pēc publicēšanas ES Oficiālajā Vēstnesī. Pirms tam tas vēl ir jāapstiprina ES Padomē. Pašlaik gandrīz visas ES dalībvalstis jau ir paziņojušas, ka tās nepieņem Krievijas pases, kas izdotas visos tās okupētajos reģionos.

Lasiet arī: Eiropas Parlaments pasludina Krieviju par terorismu atbalstošu valsti

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas