Eiropas Parlamenta (EP) viceprezidents Roberts Zīle (NA) uzsver, ka šis EP balsojums un pieņemtā nostāja pret Krieviju var izrādīties svarīgs Ukrainas valdībai.
Politiķis akcentē, ka Krievijas pielīdzināšana teroristiskai valstij ļaus vajadzības gadījumā vieglāk Ukrainas valdībai argumentēt tiem, kas vēlas ātrāku sarunu uzsākšanu ar Kremli, ka sarunas ar teroristiem parasti nenotiek, tos ir jāuzvar.
EP deputāte Inese Vaidere (JV) piedalījās attiecīgās EP rezolūcijas sagatavošanā. Viņas ieskatā, šī «barbariskā valsts» jāsoda par padarīto. Vaidere norāda, ka Krievijas armija mērķtiecīgi iznīcina Ukrainas civilo infrastruktūru – slimnīcas, skolas, enerģētikas objektus – un masveidā slepkavo iedzīvotājus.
Apzinātie terora akti pret Ukrainas cilvēkiem, ko Krievija veic ik dienu, nedrīkst palikt nesodīti.
«Tādēļ rezolūcijā aicinām nekavējoties izstrādāt jaunus likumus, lai Krieviju kā teroristisku režīmu sauktu pie pilnas atbildības,» pauda EP deputāte, uzsverot, ka agresorvalsts vēl vairāk jāizolē no pasaules un jāpastiprina pret to vērstās sankcijas.
Kā BNN jau iepriekš ziņoja, Lietuva bija pirmā Baltijas valsts, kas šī gada 10.maijā atzina Krievijas karu Ukrainā par genocīdu un pašu Krieviju par teroristisku valsti. Savukārt Latvijas Saeima 11.augustā oficiālā paziņojumā pasludināja Krievijas vardarbību pret Ukrainas un arī citu valstu civiliedzīvotājiem par terorismu, bet Krieviju – par terorismu atbalstošu valsti. Igaunija abām kaimiņvalstīm ar savu atzinumu pievienojās 18.oktobrī.
Lasiet arī: EP atbalsta Vaideres pilotprojektu Krievijas līdzekļu konfiskācijai