Erdogans: Turcijas raķetes var sasniegt Atēnas

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans (Recep Tayyip Erdoğan) turpinājis strīdīgo retoriku un brīdinājis Grieķiju, ka Turcijas raķetes var aizsniegt arī Atēnas, ja grieķi nenomierināsies, raksta Politico.

Erdogans svētdien, 11.decembrī, sacīja: «Tagad mēs esam sākuši ražot paši savas raķetes. Protams, šī ražošana biedē grieķus. Kad nosaucam Tayfun vārdu, grieķi baidās un saka: «Tā trāpīs Atēnām.» Nu, protams, trāpīs.» Viņš piebilda, ka tad, ja grieķi mēģinās iegādāties ieročus, piemēram, no amerikāņiem, Turcija nestāvēs malā.

Turcija pēdējos mēnešos pastiprinājusi naidīgo retoriku pret Grieķiju, jo uzskata, ka Atēnas pastiprina militāro klātbūtni netālu no Turcijas krasta līnijas esošajās salās Egejas jūrā.

Erdogans vairākkārt izteicis vāji slēptus draudus Grieķijai: «Mēs varam kādu nakti pēkšņi parādīties, ja būs nepieciešams.»

Pagājušājā nedēļā Turcijas ārlietu ministrs Mevlits Čavušoglu (Mevlüt Çavuşoğlu) brīdināja Grieķiju, lai tā pārstāj bruņošanos, pretējā gadījumā Ankara spers nepieciešamos soļus.

Par spīti tam, ka Grieķija un Turcija ir sabiedrotās NATO, tās jau gadu desmitiem konfliktē par dažādiem jautājumiem, tostarp jūras robežām. Grieķija šogad ir aicinājusi rietumu sabiedrotos pielikt punktu Turcijas naidīgajai retorikai, lai neveidotos līdzīga situācija kā Ukrainā.

Tayfun turku valodā nozīmē «taifūns» un tā ir maza darbības rādiusa balistiskā raķete, kas izstrādāta Turcijā. Raķete tika izmēģināta virs Melnās jūras oktobrī un sasniedza mērķi apmēram 560 kilometru attālumā. Tas ir divreiz tālāk, nekā spēj nolidot raķetes, kas bija Turcijas arsenālā līdz šim.

Lasiet arī: Turcija no Zviedrijas sagaida visu terorismā apsūdzēto izdošanu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas