ES iesaka dalībvalstīm pieprasīt Covid–19 testus Ķīnas ceļotājiem

Eiropas Savienība (ES) trešdien, 4.janvārī ieteica dalībvalstīm pieprasīt Covid-19 testus ceļotājiem, kas ierodas no Ķīnas. Tomēr blokam neizdevās vienoties par šādu testu obligātu noteikšanu.

«Dalībvalstis tiek spēcīgi mudinātas ieviest visiem pasažieriem, kas no Ķīnas dodas uz dalībvalstīm, prasību pēc negatīva Covid-19 testa, kas veikts ne vairāk kā 48 stundas pirms došanās ceļā no Ķīnas,» paziņoja ES Padomē prezidējošā Zviedrija pēc veselības ekspertu sanāksmes Briselē. Ir panākta arī vienošanās ieteikt medicīnisko vai FFP2 masku valkāšanu lidmašīnās, kas izlidojušas no Ķīnas.

Šie lēmumi nav saistoši atsevišķām ES valstīm, bet tiek uzskatīti par svarīgām vadlīnijām.

Tos paredzēts izvērtēt janvāra vidū. Vācija iepriekš mēģināja panākt vienotu Eiropas noteikumu pieņemšanu šajā jomā, paziņoja Vācijas Veselības ministrijas preses sekretārs.

«Mums pirmām kārtām interesē vīrusa variantu novērošanas sistēmas izveidošana,» viņš piebilda. Vācijā cirkulē līdz šim zināmie koronavīrusa varianti no Ķīnas, «bet mēs, protams, gribētu agrīnā stadijā uzzināt, vai kaut kas mainās,» sacīja Vācijas Veselības ministrijas preses sekretārs.

Ņemot vērā koronavīrusa izplatīšanās vilni Ķīnā, Pasaules Veselības organizācija (PVO) turpina mēģinājumus iegūt vairāk informācijas no Ķīnas iestādēm. PVO vadītājs Tedross Adanoms Gebrejesuss pauda sapratni par vairāku valstu, tostarp Eiropā, lēmumu pieprasīt testus ceļotājiem no Ķīnas. Viņš sacīja, ka satraukumu visā pasaulē ir izraisījis koronavīrusa variants XBB.1.5, kas tika atklāts oktobrī un ir vieglāk pārnesams nekā jebkurš no iepriekš zināmajiem variantiem.

Lasiet arī: Ķīna paziņo – testu veikšana ceļotājiem ir nepieņemama

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas