ES plāno ieviest jaunas sankcijas pret Krieviju

Eiropas Komisijas prezidente Ursula fon der Leiena (Ursula von der Leyen) 28.septembrī paziņoja par jaunu ierosināto sankciju kārtu pret Krieviju, kas liegs agresorvalstij gūt papildu ieņēmumus septiņu miljardu eiro apmērā.

«Mēs neatzīstam ne viltus «referendumus», ne jebkāda veida aneksiju Ukrainā. Mēs esam apņēmības pilni likt Kremlim samaksāt par šo turpmāko situācijas eskalāciju,» uzrunā norādīja EK prezidente, piebilstot, ka tiks ieviestas jaunas sankcijas pret agresorvalsti.

ierosinātajā astotajā sankciju paketē pirmā sankciju daļa attieksies uz dažādām fiziskām un juridiskām personām, otrā daļa ieviesīs plašus importa aizliegumus Krievijas produktiem, savukārt trešā – attieksies uz Krievijas naftu. 

Plānots, ka astotajā sankciju paketē ir ietvertie turpmāki importa aizliegumi Krievijas produktiem liegs Maskavai gūt papildu ieņēmumus septiņu miljardu eiro apmērā, norādīja EK prezidente.

ES arī paplašinās eksporta aizliegumus attiecībā uz svarīgākajām militārajām tehnoloģijām, piemēram, aviācijas precēm, elektroniskām sastāvdaļām un konkrētām ķīmiskām vielām.

«Šie jaunie eksporta aizliegumi papildus vājinās Krievijas ekonomisko bāzi un tās spēju modernizēties,» sacīja fon der Leiena.

Tāpat EK prezidente atzīmēja, ka Krievija izmanto peļņu no fosilo kurināmo pārdošanas, lai finansētu savu karu, atgādinot, ka no 5.decembra stāsies spēkā aizliegums Eiropas Savienībā pa jūras ceļiem ievest Krievijas jēlnaftu.

 

«Mēs arī zinām, ka dažām jaunattīstības valstīm joprojām ir nepieciešamas Krievijas naftas piegādes, taču par zemām cenām. Tāpēc G7 ir principā vienojusies ieviest cenu ierobežojumu Krievijas naftai trešajām valstīm,» norādīja fon der Leiena.

Naftas cenu ierobežojums, kā norāda EK vadītāja, no vienas puses, palīdzēs samazināt Krievijas ieņēmumus, bet, no otras puses, tādējādi tiks nodrošināta enerģijas tirgus stabilitāte pasaulē.

«Šodien šajā paketē mēs veidojam juridisko pamatu šim naftas cenu ierobežojumam.»

Tāpat plānots, ka tiks pastiprināti centieni, kas fokusēsies uz to, lai novērstu sankciju apiešanu, norādīja politiķe.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas