Februārī bezdarba līmenis Latvijā saglabājās 6,3%

Latvijā reģistrētā bezdarba līmenis februāra beigās, tāpat kā janvāra beigās, bija 6,3% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) publiskotā informācija.

2023.gada februāra  beigās NVA bija reģistrēti kopumā 55 707 bezdarbnieki, kas ir par 422 cilvēkiem vairāk nekā mēnesi iepriekš, kad aģentūrā bija reģistrēti 55 285 bezdarbnieki.

Zemākais reģistrētā bezdarba līmenis februāra beigās joprojām bija Rīgas reģionā – 4,6% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas ir par 0,1 procentpunktu vairāk nekā mēnesi iepriekš, bet augstākais reģistrētā bezdarba līmenis saglabājās Latgales reģionā – 13%, kas ir tikpat, cik mēnesi iepriekš.

Februārī starp Latvijas reģioniem reģistrētā bezdarba līmenis audzis arī Kurzemē – par 0,1 procentpunktu, mēneša beigās sasniedzot 6,9% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Vienlaikus Vidzemē un arī Zemgalē reģistrētā bezdarba līmenis februārī nav mainījies un mēneša beigās bija attiecīgi 6,7% un 6,3% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Arī Rīgā reģistrētā bezdarba līmenis februārī nemainījās, mēneša beigās veidojot 4,5% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Pagājušā gada beigās Latvijā reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,1% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita.

Lasiet arī: BNN nedēļas apkopojums: Blāvais budžets. Palūdza paklusēt. Stratēģiskā Centrālāzija. Nord Strike

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas