FOTO| Rīgas parkos uzstādītas pirmās viedās atkritumu tvertnes

Rūpējoties par tīru vidi, padarot ērtāku atkritumu apsaimniekošanu, īpaši galvaspilsētas centrā, vadošā restorānu ķēde McDonald’s sadarbībā ar SIA Rīgas meži vairākos parkos uzstādījuši viedas, jaunas fukncionalitātes atkritumu tvertnes.

Rīgas meži norāda, ka atkritumu tvertnes ir  aprīkotas ar mehānismu, ko darbina saules enerģija, nodrošinot gudru un ilgtspējīgu atkritumu izmešanu, saplacināšanu un apsaimniekošanu Rīgas meži apsaimniekotajās teritorijās. 

“Prieks, ka mūsu aprūpētajās teritorijās turpina ienākt arvien viedāki, ilgtspējīgāki un izmaksu ziņā efektīvāki risinājumi!

Jaunās urnas viennozīmīgi būs ievērojams atspaids mūsu darbiniekiem ikdienā.

Vienas no mūsu skaistākajām teritorijām – Bastejkalns, Operas skvērs un Vērmanes dārzs, būs vēl tīrākas un estētiskākas, norāda SIA Rīgas meži valdes priekšsēdētāja Anita Skudra.

“Cilvēki labprāt bauda McDonald’s maltītes gan uz vietas 14 McDonald’s restorānos Latvijā, gan izvēlas tās līdzņemšanai un ēšanai ārpus restorāna – mājās, ielās vai parkos. Kā atbildīgam uzņēmumam mums rūp iepakojums, tādēļ McDonald’s stratēģijas ietvaros mērķtiecīgi izstrādājam dažādus risinājumus, kas samazina iepakojuma daudzumu un atkritumu apjomu,” stāsta McDonald’s vadītājs Baltijas valstīs Vladimirs Janevskis. 

Janevskis norāda, ka šogad McDonald’s pirmo reizi ir apvienojis spēkus ar Rīgas mežiem, lai kopīgi aicinātu iedzīvotājus atbildīgi attiekties pret izlietoto iepakojumu, iemetot tos atkritumu tvertnēs. 

“Rīgas mežu apsaimniekotajos parkos uzstādītās viedās atkritumu tvertnes būs mūsdienīgs un ērts risinājums atkritumu izmešanai un mudinās cilvēkus parūpēties gan par izlietoto McDonald’s maltīšu iepakojumu, gan citiem atkritumiem, kopā uzturot tīru un patīkamu vidi galvaspilsētā,” spriež Janevskis. 

Savukārt Rīgas domes (RD) Mājokļu un vides komitejas vadītāja Selīna Vancāne atzīst, ka dome novērtē uzņēmuma iesaisti vides sakārtošanā, ieviešot jaunus, inovatīvus risinājumus. “Bastejkalnu un citus parkus iedzīvotāji izmanto kā skaistu piknika vietu, un ir tikai pašsaprotami aiz sevis savākt visus atkritumus, taču tagad šīs viedās miskastes radīs iespēju to izdarīt interesantā veidā. Vēl būtiskāk ir mazināt atkritumu radīšanu un izvēlēties ilgtspējīgus risinājumus,” skaidro Vancāne.

Jaunās tvertnes ir mūsdienīgs risinājums atkritumu apsaimniekošanā, kas īpaši paredzēts atkritumu savākšanai pilsētvidē.

Šobrīd Rīgā ir uzstādītas trīs urnas – centra parkos, kuri atrodas McDonald’s restorānu tuvumā un kurus apsaimnieko Rīgas meži: Bastejkalnā, Vērmanes dārzā un Operas skvērā.

Jaunās atkritumu tvertnes ir aprīkotas ar saules baterijas darbināmu kompresijas iekārtu. Tā sablīvē iemestos atkritumus un kopā ar palielinātu 240 litri ietilpību nodrošina iespēju ērti savākt un uzglabāt lielāku atkritumu daudzumu.

Šādi jaunās tvertnes gan sniedz iespēju iedzīvotājiem ērti izmest atkritumus, gan arī samazina Rīgas mežu darbiniekiem nepieciešamo apkopes apmeklējumu skaitu, efektivizējot atkritumu apsaimniekošanas procesu Rīgā un padarot to ilgtspējīgāku.

Jaunajām tvertnēm ir arī īpašs, parku videi pielāgots vizuālais noformējums, ko kopā radījuši McDonald’s un Rīgas meži.

Lasiet arī: PV ieņēmumi gada pirmajā ceturksnī pārsniedz pirmspandēmijas apjomu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas