Francija piegādās Ukrainai tāla darbības rādiusa raķetes

Parīze piegādās Ukrainai tāla darbības rādiusa spārnotās raķetes SCALP – to otrdien, 11.jūlijā, ir paziņojis Francijas prezidents Emanuels Makrons.

Ierodoties Viļņā uz NATO samitu, Makrons pavēstīja, ka arī Francija piegādās Ukrainai britu un franču kopīgi izstrādātās raķetes SCALP. Jau iepriekš Londona bija Kijevai nodevusi šī tipa raķetes, kas Lielbritānijā pazīstamas kā Storm Shadow.

Makrons norādīja, ka jauno raķešu piegāžu mērķis ir nodrošināt Ukrainas armijai iespējas dot krievu iebrucējiem triecienus dziļi okupētajās teritorijās, kuru atbrīvošana tiek sagaidīta ukraiņu pretuzbrukuma gaitā.

SCALP/Storm Shadow darbības rādiuss ir 250 kilometri.

Tās ir vistālākās darbības ieroči, kādus Ukraina līdz šim saņem no Rietumu sabiedrotajiem.

Makrons gan ļāva noprast, ka ukraiņiem SCALP raķetes tiek piegādātas ar noteikumu, ka tās netiks izmantotas pašas Krievijas teritorijas apšaudei. Šīs piegādes atbilst “mūsu doktrīnai, kas paredz ļaut Ukrainai aizstāvēt savu teritoriju,” norādīja Francijas prezidents.

Makrons neatklāja, cik liels skaits SCALP raķešu tiks nodots Ukrainai, taču tiek uzskatīts, ka šobrīd Francijas bruņojumā atrodas nepilni 400 šādu raķešu.

Tikmēr kāds avots militārajās aprindās, kas arī ieradies Viļņā, aģentūrai AFP izteicies, ka pirmās SCALP raķetes jau nogādātas Ukrainā.

Lasiet arī: Kijiva lūdz Berlīni nodrošināt tai spārnotās raķetes Taurus

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas