Gaidāms gan sniegs, gan lietus, dienās gaisa temperatūra – «virs nulles»

Līdzīgi kā iepriekšējā nedēļā, arī šonedēļ laika apstākļus galvenokārt noteiks ciklonu darbība, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. Palaikam gaidāmi nokrišņi – būs novērojams ne tikai sniegs, bet arī lietus.

Ieplūstot siltākam gaisam, nedēļas pirmajā pusē gan naktīs, gan dienās termometra stabiņš lielākoties saglabāsies virs 0 grādu (pēc Celsija) atzīmes.

Pirmdien, pietuvojoties ciklonam no rietumiem, dienā jau visā valsts teritorija ne tikai palielināsies mākoņu daudzums, bet būs vērojami arī nokrišņi. Galvenokārt gaidāms slapjš sniegs, sniegs, bet rietumos arī lietus. Ceļi būs slideni, tādēļ iesakām autovadītājiem būt vērīgiem. Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļrietumu, rietumu vējš, kas pēcpusdienā pastiprināsies, brāzmās sasniedzot 15-18 m/s. Minimālā gaisa temperatūra naktī būs -5…-9 grādi, bet piekrastē termometra stabiņš saglabāsies -1…-5 grādu robežās. Dienā gaiss iesils līdz 0…+4 grādiem.

Otrdien, turpinoties ciklona darbībai, debesis aizklās mākoņu sega, kas palaikam nesīs lietu un slapju sniegu, bet naktī austrumos arī sniegu, atkalu.

Dienā redzamību atsevišķos rajonos pasliktinās izveidojusies migla.

Saglabāsies mērens līdz mēreni stiprs dienvidu, dienvidrietumu vējš, kas brīžiem vēl būs brāzmains, bet jau pēcpusdienā tas pavājināsies. Naktī minimālā temperatūra gaidāma -1…+4 grādu, bet dienā tā sasniegs +5…+9 grādus.

Trešdien debesis aizklās mākoņi, starp kuriem brīžiem uzspīdēs arī saule. Naktī vēl daudzviet līs un snigs, bet dienā nokrišņi pakāpeniski mitēsies. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidu, dienvidrietumu vējš, kas naktī pastiprināsies un rietumos būs brāzmains – jūras piekrastē sasniedzot līdz pat 21 m/s. Gaisa temperatūra gan naktī, gan dienā ir gaidāma +1…+7° robežās.

Darba nedēļas izskaņā laika apstākļi saglabāsies līdzīgi – vietām gaidāmi nokrišņi, tomēr ne tik intensīvi kā nedēļas sākumā. Dominēs dienvidu, dienvidrietumu vējš, kas rietumu un centrālajos rajonos vēl brīžiem būs brāzmains. Lai gan dienās gaiss iesils līdz +1…+6 gādiem, naktīs, skaidrojoties debesīm un ieplūstot vēsākam gaisam, termometra stabiņš noslīdēs līdz 0…-6 grādiem, bet austrumos līdz -8 grādiem.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas