Gaidāms lielākoties mākoņains un mitrs laiks

Tomēr dažās dienās uzspīdēs arī saule un pierims vēji, tās būs pat sausas – tā mūs pēc vētrainās nedēļas nogales uzmundrina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs. 

Tas atgādina, ka aizvadītajā nedēļa laika apstākļi bija īpaši vējaini un daudzviet arī postoši. Latvijas teritoriju šķērsoja vairāki aktīvi cikloni, līdzi nesot intensīvus nokrišņus, kā arī ļoti stipras vēja brāzmas, vietām piekrastes rajonos tās pastiprinājās līdz pat 25–30 m/s!

Šajā nedēļā gaidāmi mainīgi laikapstākļi: piedzīvosim gan apmākušās un lietainas dienas ar brāzmainu vēju, gan arī dienas ar saulainu un sausu laiku.

Otrdien piedzīvosim labvēlīgākus laika apstākļus. Saule mīsies ar mākoņiem, un lietus gaidāms vien vietām. Pūtīs lēns līdz mērens dienvidu puses vējš, naktī vietām veidosies migla. Gaisa temperatūra saglabāsies līdzīgās robežās kā pirmdien [tieši kāda – to centram ir aizmirsies norādīt, bet, spriežot pēc prognožu kartes, runa ir par +8…+11 grādiem (pēc Celsija) dienā, līdz 13 grādiem Kurzemes piekrastē – BNN].

Trešdien Latvijas teritorijai atkal pietuvosies jauns aktīvs ciklons.

Visā valsts teritorijā gaidāms lietus, kas palaikam turpināsies arī ceturtdien. Šajās dienās pūtīs mērens līdz mēreni stiprs dienvidrietumu, dienvidu vējš, kas brāzmās pastiprināsies līdz 20 m/s, piekrastes rajonos līdz 23 m/s.

Līdz ar nokrišņu zonu Latvijas teritorijā ieplūdīs arī siltāks gaiss, tāpēc līdz šīs nedēļas beigām gaisa temperatūra būs ievērojami augstāka – diennakts tumšajās stundās termometra stabiņš nenoslīdēs zemāk par +6…+12 grādu atzīmi, savukārt dienās gaiss iesils līdz +10…+16 grādiem.

Nedēļas izskaņā saglabāsies rudenim raksturīgi laikapstākļi – nokrišņu zonām pārvietojoties, lielākajā daļā valsts teritorijas palaikam gaidāms lietus. Arī vējš saglabāsies brāzmains, tomēr tik stipras brāzmas, kādas piedzīvojām aizvadītajā nedēļā, neprognozē.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas