Galēji prokremlisku cilvēku atrašanās pilsētas domes priekšsēdētāja amatā ir pretlikumīga, uzskata Kairišs

Režisoru Viesturu Kairišu satrauc necenšanās atbrīvoties no «pretvalstiskiem elementiem», kuri Latvijā ieņem augstus un atbildīgus amatus valsts pārvaldē un pašvaldībās.

Intervijā TV3 raidījumā 900 sekundes kā piemēri tika minēti Daugavpils mērs Andrejs Elksniņš (S) un Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs (S), kuri abi publiski pauduši nožēlu par padomju karavīriem veltīto pieminekļu nojaukšanu viņu pilsētās.

Kairišs izcēla tieši Elksniņu, kurš intervijā Delfi TV raidījumā Kāpēc? bija izteicies, ka Krima ir Krievijas sastāvā.

«Ja tu uzskati, ka Krima ir Krievijas teritorija, tu esi Latvijai naidīgs cilvēks, jo tu ļoti labi zini, ka tieši Latgale ir domāta tādā pašā veidā anektējama, okupējama teritorija, kur [Krievijas prezidents Vladimirs] Putins kultivē šo krievvalodīgo pasauli,» skaidroja Kairišs, uzdodot jautājumu, kāpēc tādi cilvēki kā Elksniņš joprojām atrodas savos amatos, un kāpēc neviens necīnās, lai viņus no šiem amatiem atlaistu.

Pēc režisora domām, ļaušana šādam galēji prokremliskam, pretvalstiskam cilvēkam atrasties pilsētas domes priekšsēdētāja amatā ir pretlikumīga.

Lasiet arī: Elksniņš: Krima ir Krievijas Federācijas sastāvā

Šajā kontekstā Kairišs minēja, ka pāreja uz mācībām latviešu valodā ir tikai neliela daļa no tā, kas Latvijai jādara, lai pasargātu valsti no naidīgu ideālu attīstīšanās. Piemēram, konkrēti Elksniņš ir beidzis latviešu skolu, bet acīmredzami tas vēl nenozīmē, ka viņš ir Latvijai draudzīgs, skaidroja režisors.

Viņš arī piebilda, ka Krievija Latvijai nekad nebūs draugs, un tas nemainīsies, kaut arī «100 reizes nomainīsies Putins pret kaut kādu maigu, sievišķīgu būtni».

Kā ziņots, Daugavpils mērs Elksniņš pagājušajā nedēļā teica, ka «Krima ir Krievijas Federācijas sastāvā». Pēc šiem izteikumiem viņu uz paskaidrojumu sniegšanu uzaicināja Valsts drošības dienests. Tāpat Elksniņš iepriekš arī stingri iestājās pret centieniem demontēt Daugavpilī esošos padomju karavīru pieminekļus.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas