Ģimenei draudzīgākā pašvaldība balsojuma priekšgalā Olaines novads, Ludzas novads un Daugavpils valstspilsēta

Konkursa Ģimenei draudzīgākā pašvaldība balsojumā vadībā izvirzījušās Olaines novada, Ludzas novada un Daugavpils valstspilsētas pašvaldības, informē Sabiedrības integrācijas fonda pārstāve Zane Jēkabsone.

Konkurss norisinās jau kopš 2017.gada, un tā primārais mērķis ir izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm. Līdztekus konkurss veido vidi arī pašvaldību draudzīgai sāncensībai, tādējādi mudinot tās attīstīt aizvien plašāku un pieejamāku ģimenēm paredzēto pakalpojumu klāstu.

Līdz 22.decembrim iedzīvotāji vietnē www.vietagimenei.lv vēl var ietekmēt balsojuma gaitu, balsojot par pašvaldībām ar labāko atbalstu ģimenēm ar bērniem. Kā norāda Jēkabsone, iedzīvotāju balsojuma rezultāti pašvaldībām ļauj spert soli tuvāk uzvarai cīņā par naudas balvām 150 000 eiro apmērā.

Šobrīd iedzīvotāji katrā plānošanas reģionā savas balsis visvairāk atdevuši par šādām pašvaldībām – Kurzemes plānošanas reģionā: Kuldīgas novada pašvaldība, Ventspils valstspilsētas pašvaldība un Saldus novada pašvaldība; Latgales plānošanas reģionā: Ludzas novada pašvaldība, Daugavpils valstspilsētas pašvaldība un Līvānu novada pašvaldība; Rīgas plānošanas reģionā: Olaines novada pašvaldība, Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība un Ropažu novada pašvaldība; Vidzemes plānošanas reģionā: Madonas novada pašvaldība, Smiltenes novada pašvaldība un Ogres novada pašvaldība; Zemgales plānošanas reģionā: Jelgavas valstspilsētas pašvaldība, Dobeles novada pašvaldība un Jēkabpils novada pašvaldība.

Līdzīgi kā iepriekš, konkurss Ģimenei draudzīgākā pašvaldība Latvijā 2022 norisināsies vairākās kārtās, paredzot izvērtēt visu 43 Latvijas pašvaldību darbu ģimenēm draudzīgas vides veidošanā.

Pašvaldību vērtējums sastāvēs no pašvaldību sniegtajiem datiem par pakalpojumiem, ko katra pašvaldība nodrošina ģimenēm ar bērniem un vērtēšanas komisijas vērtējuma – gan datu pārbaudes, gan klātienes vizītēm 13 Latvijas labākajās pašvaldībās šī gada decembrī.

Viena no 43 pašvaldībām, kura tiks atzīta par ģimenei draudzīgāko valsts mērogā, saņems naudas balvu 30 000 eiro apmērā.

Savukārt katras pašvaldību grupas uzvarētājs – nauda balvu 20 000 eiro apmērā. Kā norāda Jēkabsone, piešķirtās naudas balvas paredzētas, lai nodrošinātu atbalsta pasākumus un pakalpojumus vai vides veidošanu ģimenēm ar bērniem, savukārt konkursa uzvarētāji tiks godināti svinīgā pasākumā 2023.gada pirmajā pusē.

Konkurss Ģimenei draudzīgākā pašvaldība ir viens no trim ģimeņu atbalsta pasākumiem, ko realizē Sabiedrības integrācijas fonds. Fonds īsteno arī programmu Ģimenei draudzīga darbavieta, kā arī izsniedz Latvijas Goda ģimeņu apliecības, atbalstot Latvijas daudzbērnu ģimenes, kā arī ģimenes, kuru aprūpē ir bērni ar invaliditāti.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas