Grevcova neatzīst apsūdzību par melošanu CVK

Par nepatiesu ziņu sniegšanu Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) apsūdzētā 14.Saeimas deputāte Glorija Grevcova (S!) savu vainu izvirzītajā apsūdzībā neatzīst. Rīgas pilsētas tiesā Pārdaugavā otrdien, 17.janvārī, notika otrā tiesas sēdē Grevcovas krimināllietā, kurā piedalījās arī pati apsūdzētā.

Grevcovas aizstāvis lūdza lietas materiāliem pievienot dažus dokumentus. Viens ir saistīts ar CVK pērnā gada 26.oktobra atbildi partijas Stabilitātei! priekšsēdētājam Aleksejam Rosļikovam, kurā CVK atteica iespēju labot Grevcovas CVK anketā ievadītos datus.

Tāpat lietā tika pievienota izdruka no Grevcovas sūtītā e-pasta, kurā viņa bija nosūtījusi aizpildīto CVK anketu. Pēc Grevcovas teiktā tas izdarīts 1.jūlijā. Sūtītajā e-pastā norādīts, ka pēdējā Grevcovas darba vieta bijusi SIA Dolo, kur viņa strādājusi par palīgstrādnieci. Izglītības sadaļā norādīts, ka iegūta vidējā izglītība Rekavas vidusskolā 2008.gadā.

Grevcova tiesas sēdē uzsvēra, ka viņai ir skaidra apsūdzība, bet viņa savu vainu neatzīst. Sniedzot liecības,

Grevcova norādīja, ka ir slavena blogere un cilvēki par viņu zināja visu, un viņai nevajadzēja izlikties par kādu citu personu,

proti, nebija vajadzības melot par savu darba vietu, kā arī izglītību.

«Kad mums iesniedza parakstīt CVK anketas, es tās parakstīju, man nebija pamata meklēt kaut kādu neprecīzu informāciju šajās anketās,» uzsver Grevcova, papildinot, ka žurnālisti no paša sākuma tika maldināti, bet Dolo pārstāve apmeloja Grevcovu.

Grevcova tiesas sēdē uzsvēra, ka līdz šim bija klusējusi un lietu publiskajā telpā nebija plaši komentējusi, jo nevēlējās ietekmēt tiesas procesu.

Prokuroram tiesas sēdes laikā radās lūgums nopratināt vienu personu, kuru savās liecībās pieminēja Grevcova. Šī persona ir Stabilitātei! biedrs Amils Saļimovs. Grevcova minēja Saļimovu savās liecībās, uzsverot, ka CVK anketu bija nosūtījusi tieši Saļimovam. Lietā ir pasludināts pārtraukums, lai uz nākamo tiesas sēdi aicināt Saļimovu. Nākamā tiesas sēde ieplānota 14.februārī pulksten 14.00.

Grevcovai piemēroti drošības līdzekļi, kuri nav saistīti ar brīvības atņemšanu, proti, dzīvesvietas maiņas paziņošana un aizliegums izbraukt no valsts. Par šāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu var sodīt ar īslaicīgu brīvības atņemšanu no 15 dienām līdz trim mēnešiem, sabiedrisko darbu no 40 līdz 280 stundām vai naudas sodu līdz 100 Latvijā noteikto minimālo mēnešalgu apmērā.

Ņemot vērā, ka Grevcova iepriekš atteikusies paust viedokli par izvirzīto apsūdzību, pieņemts lēmums par lietas nodošanu vispārējā kārtībā, iepriekš atzina prokuratūrā. Vienlaikus kriminālprocesam, kurā apsūdzēta valsts amatpersona, kas ieņem atbildīgu stāvokli, saprātīga pabeigšanas termiņa nodrošināšana ir priekšrocība salīdzinājumā ar pārējām lietām.

Neskatoties uz apsūdzību, Grevcova patlaban varēs turpināt pildīt Saeimas deputāta pienākumus. Saeimas Kārtības rullī teikts, ka deputāts, kas notiesāts par noziedzīgu nodarījumu, uzskatāms par izslēgtu no Saeimas sastāva ar dienu, kad stājas spēkā notiesājošs spriedums. Latvijā ir trīs instanču tiesas.

Lasiet arī: Saeima piekrīt Grevcovas krimināllietas iztiesāšanai

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas