Grevcova rosina liegt Abu Meri turpināt ārsta praksi

Saeimas opozicionāre, pie frakcijām nepiederošā deputāte Glorija Grevcova rosina veikt likuma grozījumus, kas liegtu tiesības veselības ministram Hosamam Abu Meri (JV) paralēli strādāt kā ārstam.

Grevcova attiecīgo priekšlikumu iesniegusi grozījumiem likumā Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā.

Opozīcijas deputāte skaidro, ka ministrs pārskata un ir atbildīgs par nozari, kura viņam ir tikusi uzticēta. “Līdz ar to, uzskatu, ka ministram ir maksimāli jākoncentrējas un jāvelta laiks, enerģija tieši šiem pienākumiem, nevis jāapvieno darbs ministrijā ar citiem, ne mazāk atbildīgiem amatiem, kā piemēram, ārsts,” atzīmē politiķe.

Tāpēc Grevcova rosina noteikt, ka

uz Ministru prezidentu un ministriem neattiektos tiesības

savienot valsts amatpersonas amatu ar pedagoga, zinātnieka, ārsta, veterinārārsta, profesionālā sportista vai radošo darbu.

Kā ziņots, veselības ministrs, gastroenterologs Abu Meri septembra vidū apliecināja, ka paralēli ministra darbam plāno turpināt praktizēt kā mediķis. Viņš atzina, ka, visticamāk, veltīt ārsta praksei tik daudz laika, kā līdz šim, nesanāks. Būdams tikai deputāts, viņš varēja daudz vairāk laika veltīt saviem pacientiem.

Tomēr Abu Meri medicīnu neplāno pamest, jo viņam ir pacienti, kuri gadiem viņu ir apmeklējuši, tostarp arī hronisko slimību pacienti. Pašlaik gan līdz budžeta pieņemšanai viņš ir paņēmis pauzi no ikdienas ārsta prakses. Abu Meri lēš, ka, iespējams, pacientus varēs pieņemt sestdienās vai kādā agrā rītā vai vēlā vakarā. Taču tas būšot ierobežots pacientu pieņemšanas laiks ierobežotam cilvēku skaitam.

Lasiet arī: Abu Meri cer līdz nākamajam gadam tikt skaidrībā par nepieciešamajiem e-veselības uzlabojumiem

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas