Iedzēris ātrumpārkāpējs Nīcā policistiem piedāvā kukuli

Aizvadītās nedēļas nogalē Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas Nīcas pagastā apturēja ātrumpārkāpēju, kurš ne tikai atradās alkohola reibumā, bet arī dokumentu pārbaudes, un administratīvās lietas uzsākšanas laikā piedāvāja amatpersonām kukuli 200 eiro apmērā, informē likumsargi.

Likumsargi par notikušo uzsāka kriminālprocesu par kukuļdošanu un šobrīd izmeklēšana tajā ir pabeigta, un tas paātrinātā kārtībā ir nodots prokuratūrai.

11.decembrī ap pulksten 12.20 likumsargi patrulēja Nīcas pagastā un pamanīja transportlīdzekli Volkswagen Passat, kura vadītājs vietā, kur atļauts pārvietoties ar ātrumu 90 kilometri stundā, pārvietojās ar ātrumu 132 kilometri stundā, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 42 kilometriem stundā.

Likumsargi apturēja transportlīdzekli un izskaidroja vīrietim pārkāpuma būtību, pēc tam devās pēc alkometra un kad atgriezās, transportlīdzekļa vadītājs turēja rokās naudu, cenšoties pierunāt policistu «pabraukt malā un parunāt».

Tika veikta alkohola koncentrācija vīrieša izelpā un konstatēts, ka viņš vadījis automašīnu, atrodoties 0,74 promiļu reibumā.

Transportlīdzekļa vadītājam tika norādīts doties uz Valsts policijas dienesta transportlīdzekli, kur tika formēts pārkāpums, taču vīrietis atkārtoti piedāvāja naudu 200 eiro apmērā policistiem par to, lai viņš tiktu atbrīvots. Valsts policijas Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas vairākkārt izskaidroja vīrietim, ka piedāvāt kukuli ir pretlikumīgi, taču vīrietis turpināja izteikt piedāvājumu, rokās turot 200 eiro, lai tiktu palaists brīvībā bez soda.

Valsts policijas amatpersonas pret vīrieti uzsāka divus administratīvo pārkāpumu procesus – par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu un par transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē. Tāpat Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa amatpersonas pret vīrieti uzsāka kriminālprocesu par kukuļa došanu.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu. Šobrīd izmeklēšana kriminālprocesā ir pabeigta.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas