Igaunijā jūnijā atklāti divi cilvēktirdzniecības gadījumi

Igaunijas Policijas un robežsardzes pārvalde (PPA) jūnijā plaša mēroga operācijas laikā atklājusi divus cilvēktirdzniecības gadījumus, raksta Igaunijas medijs “ERR News”.

PPA Organizētās noziedzības apkarošanas grupas vadītājs Margo Kivila (Margo Kivila) raioraidījumam “Vikerhommik” sacīja: “Operācijas laikā sāktas divas krimināllietas par cilvēktirdzniecību, lai gan nav konstatēta ne piespiedu nodarbināšana, ne seksuāla izmantošana. Tomēr, balstoties uz savāktajiem materiāliem, var tikt izvirzītas jaunas apsūdzības.”

Kivila iezīmēja, ka Igaunijā aktuāli divi cilvēktirdzniecības veidi. Viens ir piespiedu darbs, kad viegli ievainojami cilvēki tiek piespiesti strādāt apstākļos, kas neatbilst Igaunijas likumdošanai. Savukārt otrs veids ir piespiedu prostitūcija.

Lielākoties cilvēki saskaras ar pirmo veidu, visbiežāk ēdināšanas un apkalpojošajā sfērā, un celtniecībā. Šajos gadījumos personas parasti strādā pozīcijās, kurās tieši nesaskaras ar klientiem vai citiem svešiniekiem. Tomēr cilvēktirdzniecība vērojama arī mežsaimniecībā un lauksaimniecībā, un citās jomās, kur ierasta samaksa skaidrā naudā.

Cilvēktirdzniecības upuri Igaunijā parasti ierodas no Ukrainas, Moldovas un Vidusāzijas valstīm,

un dažkārt arī no Rumānijas. Savukārt prostitūcijā iesaistītās personas bieži nāk no Latīņamerikas.

Cilvēktirdzniecības definīcija sevī iekļauj personas rīcības un kustības brīvības ierobežošanu. Lai gan visbiežāk personas nav fiziski piesaistītas, kā tas bija verdzības laikā, brīvība tiek ierobežota ar psiholoģiskiem, ekonomiskiem un juridiskiem paņēmieniem, skaidroja Kivila.

Bieži vien upuri neizprot, kā funkcionē Eiropas, tostarp arī Igaunijas, sabiedrība, un baidās no vietējām varas iestādēm, piemēram, PPA. Tāpat meklēt palīdzību neļauj bailes no deportēšanas uz izcelsmes valsti. Kivila piezīmēja, ka ar to bieži ir pietiekami, lai personas nemeklētu palīdzību.

Jūnijā Igaunijā izvērsta iniciatīva “You Have Rights!”, lai pievērstu ārvalstu strādnieku uzmanību viņu tiesībām un pamudinātu vajadzības gadījumā meklēt palīdzību. Varas iestādes arvien biežāk saņem ziņojumus par trešo valstu pilsoņu izmantošanu.

Lasiet arī: Uz Lietuvas-Polijas robežas aizturēts migrantu pārvadātājs no Igaunijas

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas