Igaunija un ASV paraksta līgumu par HIMARS iegādi

Igaunijas Aizsardzības investīciju centrs un ASV Aizsardzības drošības sadarbības aģentūra ir parakstījušas līgumu, saskaņā ar kuru Igaunija iegādāsies raķešu sistēmas HIMARS, kas  tiks apmaksātas galvenokārt no ASV aizsardzības palīdzības budžeta, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

HIMARS būtu jānonāk Igaunijā gada vai divu laikā.

Saskaņā ar līgumu vairāk nekā 200 miljonu eiro vērtībā Igaunija iegādāsies sešas HIMARS MLRS sistēmas – tās ietvers munīciju, sakaru risinājumus un apmācību.

«Mūsu personāls tiks apmācīts pirms ieroču sistēmu piegādes, lai mēs būtu gatavi tās pieņemt, tiklīdz tās tiks piegādātas,” sacīja Igaunijas Aizsardzības investīciju centra bruņojuma nodaļas vadītājs, Ramils Lips (Ramil Lipp),

Apmācības vadīs amerikāņu instruktori, sacīja Lipps, piebilstot, ka arī Latvija, Lietuva, Polija un Rumānija iegādāsies HIMARS sistēmas no ASV, lai palīdzētu saskaņot sabiedroto apmācību un loģistiku, kā arī dotu lielu ieguldījumu reģiona aizsardzībā.

«Aplūkojot sistēmas iespējas, šobrīd izmantojamo raķešu darbības rādiuss ir līdz 300 kilometriem, bet nākotnes risinājumi sola 500 kilometrus.»

«Tādējādi tas mums sniegs lielāku ugunspēcību un precīzas tālās darbības artilērijas spējas.»

HIMARS iegāde tiks apmaksāta galvenokārt no ASV aizsardzības atbalsta līdzekļiem, kas šogad sasniedz 140,5 miljonus ASV dolāru, vēsta ERR.

«Es saskatu lielu sapratni par šādu pieeju gan pašreizējā, gan nākamajā Kongresā. Tādā veidā mēs speram soļus, lai stiprinātu transatlantisko drošību kopumā,» sacīja Igaunijas vēstnieks ASV Kristjans Priks (Kristjan Prikk).

Igaunija jau iepriekš ir izmantojusi ASV palīdzību, lai papildinātu savus lielkalibra munīcijas krājumus.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas