Igaunija un Polija paraksta vienošanos par pretgaisa raķešu iegādi

Igaunijas Aizsardzības investīciju centrs (RKIK) un Polijas aizsardzības tehnoloģiju uzņēmums Mesko ir parakstījuši vienošanos par Polijā ražoto tuva darbības rādiusa pārnēsājamo rakešu PIORUN iegādi, ziņo sabiedriskā raidorganizācija ERR.

Pretgaisa aizsardzības sistēmas raķešu iegādes darījums ir daļa no centieniem stiprināt abu valstu sadarbību aizsardzības jomā.

Polijā ražotās pārnēsājamās raķetes var sasniegt mērķi pat astoņu kilometru attālumā, un to var izmantot gan dienā, gan naktī. Šīs raķetes jau tiek izmantotas Polijā un Ukrainā.

Igaunijas aizsardzības ministrs Hanno Pevkurs (Hanno Pevkur) sacīja, ka tas ir solis uz priekšu Igaunijas pretgaisa aizsardzības spēju stiprināšanā un kopumā uzlabos valsts pašaizsardzības spējas.

«Šis iepirkums ir arī pagrieziena punkts mūsu sadarbībai aizsardzības jomā gan reģionālās drošības stiprināšanas, gan divpusējās sadarbības ziņā,» Pevkurs piebilda.

Aizsardzības spēku virspavēlnieka vietnieks ģenerālmajors Veiko–Vello Palms (Veiko–Vello Palm) jauno pretgaisa aizsardzības sistēmu nosauca par vērtīgu ieguldījumu Aizsardzības spēkos un iespējā iznīcināt mērķus gaisa telpā.

Igaunijas valdība ir piešķīrusi 103 miljonus eiro no valsts aizsardzības stiprināšanai paredzētajiem līdzekļiem, lai palielinātu pretgaisa aizsardzības spējas.

Igaunijas aizsardzības ministrs sacīja, ka galvenie ieguvumi no iepirkuma esot Polijas ieroču sistēmas tehniskā piemērotība Igaunijas aizsardzības spēju attīstībai un raķešu ātrā piegāde. Tāpat arī valstis varēs kopīgi organizēt ieroču sistēmu validāciju un organizēt raķešu pielietošanas apmācības.

Polijas aizsardzības ministrs Mariušs Blaščaks (Mariusz Błaszczak) uzskata, ka noslēgtais darījums pierāda, ka Polijas bruņojuma rūpniecība spēj ražot «labu, pārbaudītu un modernu» aprīkojumu gan valstij, gan tās sabiedrotajiem.

Pirmās PIORUN piegādes ir gaidāmas 2023.gada otrajā pusē, un to pielietojuma apmācības sāksies nākamgad.

 

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas