Igaunijas ārlietu ministrs: Turcija akceptēs ziemeļvalstu pieteikumus NATO

Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu (Urmas Reinsalu) paziņojis, ka Turcija apstiprinās Zviedrijas un Somijas dalību NATO, raksta Igaunijas portāls ERR News.

Lai gan Turcija uzstāda Zviedrijai un Somijai arvien jaunas prasības, Reinsalu ir drošs, ka Turcija galu galā tomēr apstiprinās ziemeļvalstu dalību NATO. Vikerraadio rīta programmā ministrs pirmdien, 16.janvārī, norādīja: «Somijā un Igaunijā šogad gaidāmas vēlēšanas, bet arī Turcijā šogad notiks gan parlamenta, gan prezidenta vēlēšanas. Tas noteikti ir jāņem vērā. Domāju, ka lēmums tiks pieņemts īsi pirms vai pēc vēlēšanām Turcijā.»

Saskaņā ar ministra teikto, Igaunijai, protams, ir svarīgi, lai lēmums tiktu pieņemts, cik vien ātri iespējams, tomēr viņam nav šaubu par to, ka tas tiks pieņemts. Reinsalu sacīja, ka runa varētu būt par apmēram pusgadu ilgu gaidīšanu, un norādīja, ka pirms galējā lēmuma izskanēs vēl gana daudz paziņojumu, kas raisīs spriedzi.

«Tas pieder pie lietas. Tomēr mums ir svarīgi, lai Baltijas jūra kļūst par NATO iekšējo jūru,»

ministrs piebilda.

Ungārija arī vēl vilcinās, tomēr plānots, ka tur diskusijas notiks februārī. Reinsalu uzskata, ka Ungārija akceptēs Somijas un Zviedrijas uzņemšanu pirms Turcijas.

Igaunijas ārlietu ministrs arī komentēja Vācijas kanclera Olafa Šolca (Olaf Scholz) pasivitāti attiecībā uz militāro atbalstu Ukrainai, kas šobrīd cīnās ar Krievijas agresiju. Ministrs atgādināja, ka sākotnēji Vācija solīja Ukrainai tikai 5000 ķiveres karavīriem, bet nu kopā ar ASV sūtīs uz kara plosīto valsti militāro tehniku. Reinsalu teica: «Vācijai lēmums nosūtīt uzbrukuma ieročus ir vairāk politisks. Bet paradigmai ir jāmainās, lai Ukraina varētu ne tikai aizstāvēties, bet arī gūt virsroku. Tas ne vien būtu viscilvēcīgāk, bet arī visizdevīgāk ekonomiski. Karš beigtos ātrāk.»

Lasiet arī: Zviedrija noraida Turcijas pieprasījumu izdot četras personas

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas