Zviedrija noraida Turcijas pieprasījumu izdot četras personas

Zviedrijas valdība neizdos Turcijai četras personas, kuras tur apsūdzētas par sadarbību ar 2016.gada valsts apvērsuma plānotājiem, raksta aģentūra Reuters.

Pieprasījumi izdot Turcijā meklēšanā esošas personas tika veikti vēl pirms Zviedrijas un Somijas lēmuma iestāties NATO, 2019. un 2020.gadā. Šobrīd ziemeļvalstis ar Turciju parakstījušas trīspusēju vienošanos, lai kopīgi pārvarētu Turcijas iebildumus par valstu pievienošanos NATO.

Zviedrijas augstākā tiesa pērn vasarā lēma, ka Turcijas meklētās personas nedrīkst tikt izdotas, un valdībai ir jāseko šim lēmumam. Zviedrijas Ārlietu ministrija vēl nav sniegusi oficiālus komentārus.

Turcija decembrī par ļoti negatīvi vērtējamu notikumu attīstību nosauca Zviedrijas Augstākās tiesas lēmumu bloķēt turku žurnālista Bulenta Kenesa (Bulent Kenes) izdošanu.

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans (Recep Tayyip Erdoğan) Kenesu ir nosaucis kā vienu no personām, kas Zviedrijai obligāti jāizdod, lai Ankara piekristu tās uzņemšanai NATO. Somija un Zviedrija pieteikumu, lai iestātos NATO, iesniedza jau 2022.gada maijā, un to rosināja Krievijas izvērstais asiņainais karš Ukrainā. Lai abas valstis uzņemtu blokā, nepieciešama visu 30 NATO esošo valstu piekrišana, tostarp Turcijas.

Lasiet arī: Turcija no Zviedrijas sagaida visu terorismā apsūdzēto izdošanu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas