Igaunijas parlamenta deputāti plāno pasludināt Krieviju par terorismu atbalstošu valsti

Igaunijas parlamenta Ārlietu komitejas priekšsēdētājs otrdien, 27.septembrī, paziņoja, ka tiek izstrādāts priekšlikuma projekts, kurā paredzēts pasludināt Krieviju par teroristisku režīmu, informē igauņu sabiedriskais medijs ERR.

Komitejas priekšsēdētājs Marko Mihkelsons (Marko Mihkelson) sacīja, ka Ukrainas parlaments ir aicinājis citas valstis un starptautiskās organizācijas pasludināt Krieviju par valsti, kas atbalsta terorismu un Igaunijas deputāti vēlas atbildēt uz šo aicinājumu.

«Mēs komitejā kopīgi vienojāmies, ka ir jāsagatavo paziņojuma projekts, lai pasludinātu Krieviju par teroristisku režīmu un Krievijas Federāciju par terorismu atbalstošu valsti,» sacīja Mihkelsons.

«Mums ir arī stingri jānosoda tās [Krievijas] darbības, tostarp fiktīvo referendumu organizēšana Ukrainā,» uzsvēra ārlietu komitejas priekšsēdētājs.

Mihkelsons sacīja, ka Igaunijas parlamenta politiskās grupas turpinās darbu pie priekšlikuma teksta un plāno to iesniegt divu nedēļu laikā.

Priekšlikuma ierosināšanu ir jāatbalsta vismaz 21 deputātam no 101 sastāvā esošā parlamenta deputāta.

Kopš šī gada februāra Igaunijas parlaments ir publicējis trīs paziņojumus, kuros ir nosodījis Krievijas iebrukumu Ukrainā, tostarp atzīstot, ka Krievijas Federācijas īstenotais karš ir genocīds pret ukraiņu tautu.

Ja priekšlikumu apstiprinās parlamentā, tad visas trīs Baltijas valstis būs pasludinājušas Krieviju par terorisma valsti.

Lietuva bija viena no pirmajām Baltijas valstīm, kas šī gada maijā atzina Krievijas karu Ukrainā par genocīdu un pašu Krieviju par teroristisku valsti.

BNN jau vēstīja, ka šī gada augustā Latvijas Saeima oficiālā paziņojumā atzina Krievijas vardarbību pret Ukrainas un arī citu valstu civiliedzīvotājiem par terorismu, bet pašu Krieviju – par terorismu atbalstošu valsti.

Lasiet arī: Saeima atzīst Krieviju par terorismu atbalstošu valsti

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas