Igaunijas prezidents aicina apvienot abu valstu iepakojuma depozīta sistēmas

Igaunijas prezidents Alars Kariss pirmdien, 24.aprīlī, Rīgā – pēc tikšanās ar Latvijas Valsts prezidentu Egilu Levitu – žurnālistiem norādīja, ka abu kaimiņvalstu iedzīvotāji aktīvi patērē otras valsts produkciju, tāpēc aicināja apvienot Latvijas un Igaunijas dzērienu iepakojuma depozīta sistēmas.

Latvija ir Igaunijas otrs lielākais tirdzniecības partneris. Pērn Igaunijas eksports uz Latviju veidoja 63%, bet imports – 35%. Lai gan preču apmaiņa kļūst aizvien aktīvāka, Latvija un Igaunija nav savienojušas iepakojuma depozīta sistēmas. Karisa ieskatā, tas būtu mazs, bet būtisks solis tīrākas vides veidošanā.

Viņš arī vērsa uzmanību, ka

ar Igaunijas digitālo recepti var iegādāties medikamentus Portugālē, bet ne Latvijā.

Pēc Igaunijas prezidenta teiktā, tiek aktīvi strādāts, lai tas kļūtu iespējams. Kariss uzsvēra, ka pilsoņi aktīvāk darbojas pāri robežām un praktisku lietu īstenošana kļūst īpaši svarīga.

Igaunijas un Latvijas prezidenti pārrunājuši arī ātrgaitas dzelzceļa infrastruktūras projekta Rail Baltica īstenošanu. Kariss uzsvēra, ka šajā jautājumā spēkā ir vienkāršs princips – jo vairāk izdarīs, jo vieglāk būs pierādīt Eiropas Komisijai, kāpēc šim projektam ir nepieciešams finansējums. Prezidenti bijuši vienisprātis, ka Rail Baltica jāizbūvē pilnā apmērā, savienojot Baltijas valstis ar Eiropu.

Tāpat Kariss norādīja, ka jāpaātrina Baltijas valstu desinhronizācija no elektroapgādes loka BRELL, kas Latviju, Lietuvu un Igauniju savieno ar Baltkrieviju un Krieviju.

LETA jau rakstīja, ka Latvijā šodien valsts vizītē ieradies Igaunijas prezidents Kariss. Latvijas un Igaunijas prezidenti otrdien, 25.aprīlī, piedalīsies Igaunijas biznesa foruma From Connectivity to Entrepreneurial Creativity atklāšanas diskusijā. Savukārt trešdien, 26.aprīlī, abi prezidenti apmeklēs Inčukalna pazemes gāzes krātuvi.

Lasiet arī: Igaunijas prezidents noraida likumprojektu par padomju dizaina elementu demontāžu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas