Igaunijas regulators: Doždj apraide ir jāpārtrauc

Igaunijas Patērētāju aizsardzības un tehniskais regulators (TTJA) paziņoja, ka mediju pakalpojumu sniedzējiem no sava piedāvājuma jāizņem Krievijas neatkarīgā televīzija TV Doždj (Дождь/TV rain), jo ir aizliegts pārraidīt kanālus, kuriem nav derīgas mediju apraides atļaujas, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

TTJA Informācijas sabiedrības dienesta vadītāja Helēna Rotla (Helen Rohtla) sacīja ERR, ka uzraudzības iestāde informēja visus zināmos televīzijas pakalpojumu sniedzējus par to, ka TV Doždj ir atcelta apraides atļauja.

Rotla norādīja, ka saskaņā ar Igaunijas Mediju pakalpojumu likumu retranslētāji var pārraidīt kanālus, kuriem ir apraides licence vai cita atļauja no to atrašanās valsts.

Tāpat viņa akcentēja, ka Latvijas Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) otrdien, 6.decembrī, atņēma TV Doždj licenci, un lēmums stājās spēkā ceturtdien, 8.decembrī.

Rotla piebilda, ka, tā kā TTJA informācija liecina, ka TV Doždj kopš ceturtdienas nav derīgas apraides licences vai citas atļaujas, tādējādi to vairs nevar rādīt Igaunijā neatkarīgi no tā programmas.

«TTJA pagaidām nav izdevis nekādus priekšrakstus, savukārt to var izdarīt, ja pakalpojumu sniedzēji to nekavējoties neizņems no savas atlases,» viņa paskaidroja.

Igaunijā TV Doždj pārraida interneta un televīzijas pakalpojumu sniedzēji Elisa un Telia.

BNN jau iepriekš ziņoja, ka NEPLPP nolēmusi anulēt apraides atļauju patlaban Latvijā strādājošajai Krievijas neatkarīgajai TV programmai Doždj (Дождь/TV Rain). NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš informēja, ka lēmums par apraides licences anulēšanu pieņemts saistībā ar draudiem valsts drošībai un sabiedriskajai kārtībai.

Tāpat Valsts drošības dienests (VDD) ir izvērtējis Krievijas neatkarīgās TV programmas Doždj (Дождь/TV Rain) 1.decembra raidījumā Šeit un tagad paustos izteikumus, un ir rekomendējis iekšlietu ministram iekļaut raidījuma vadītāju Alekseju Korosteļevu tā dēvētajā melnajā sarakstā jeb ārvalstnieku sarakstā, kuriem ieceļošana Latvijas Republikā ir aizliegta.

Lasiet arī: VDD rekomendējis iekšlietu ministram iekļaut Doždj raidījuma vadītāju Korosteļevu «melnajā sarakstā»

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas