Īpašai komisijai dienesta pārbaudē līdz mēneša beigām būs jāizvērtē Kariņa lidojumu lietas apstākļi

Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) izdevusi rīkojumu par dienesta pārbaudi saistībā ar ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (JV) lidojumu lietas apstākļu izvērtēšanu, šim mērķim sasaucot īpašu komisiju.

Informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” liecina, ka dienesta pārbaudes komisijā būs Tieslietu ministrijas (TM), Finanšu ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Labklājības ministrijas un Ministru prezidenta biroja pārstāvji. Komisiju vadīs TM valsts sekretārs Mihails Papsujevičs.

Dienesta pārbaudes komisija izveidota, reaģējot uz Ģenerālprokuratūras iesniegumu “Par gaisa transporta līgumreisu pakalpojumu izmantošanas tiesiskumu”. Komisijas uzdevums būs dienesta pārbaudē noskaidrot iesniegumā norādīto likumu un citu normatīvo aktu pārkāpumu izdarīšanas apstākļus un izvērtēt pārvaldes amatpersonu rīcību, 

Dienesta pārbaude veicama līdz 30.aprīlim, iesniedzot Ministru prezidentei ziņojumu par tās rezultātiem.

Kā ziņots, daļā sabiedrības kritiku izpelnījušies Kariņa Ministru prezidenta laika vadīto delegāciju veiktie speciālie avioreisi. No 2021. līdz 2023.gada septembrim no valsts budžeta atbilstoši Valsts kancelejas apkopotajai informācijai šādi iztērēti 613 830 eiro, bet kopā ar ES segto izmaksu daļu tēriņi sasniedz 1,36 miljonus eiro.

Par minētajiem lidojumiem revīziju veica arī Valsts kontrole, bet Valsts kanceleja to apstrīdēja.

Valsts kancelejas iesniegumu, kurā apstrīdēts Valsts kontroles starpziņojums par Kariņa speciālajiem avioreisiem, Valsts kontroles padome skatīja 27.marta sēdē.

Tāpat LETA jau ziņoja, ka ģenerālprokuratūra marta beigās sākusi un nodevusi Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam izmeklēšanai kriminālprocesu par iespējamu izšķērdēšanu saistībā ar lidmašīnu līgumreisu izmantošanu bijušā Ministru prezidenta Kariņa komandējumos.

Saskaņā ar publiski izskanējušo informāciju Ģenerālprokuratūrā tika veikta pārbaude par gaisa transporta līgumreisu pakalpojumu izmantošanu toreizējā Ministru prezidenta komandējumos.

Ģenerālprokuratūra neapstrīd, ka valsts augstāko amatpersonu pienākumu izpildes gaitā var rasties situācijas, kad komandējuma nodrošināšanā nepieciešams izmantot gaisa transporta līgumreisu pakalpojumus.

Noteikumu norma paredz, ka transporta izdevumus premjeram visos transporta veidos atlīdzina saskaņā ar faktiskajām izmaksām, bet ne vairāk kā atbilstoši biznesa klases vai tai pielīdzinātas klases tarifiem.

Pārbaudē konstatēts, ka speciālajiem līgumreisiem, kas tika organizēti no 2021. līdz 2023.gadam, tika izlietotas lielākas summas, nekā bija paredzēts līgumos, kas noslēgti ar ceļojumu aģentūrām par līgumreisu organizēšanu.

Lasiet arī: Siliņa nosauc iespējamos ārlietu ministra amata kandidātus
 
Seko mums arī FacebookDraugiem un X!
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas