Itālija aizliegs sintētisko pārtiku

Itālija aizliegs sintētisko pārtiku, kļūstot par pirmo valsti pasaulē, kas spērusi šādu soli, nedēļas nogalē paziņojis Itālijas lauksaimniecības ministrs Frančesko Lolobridžida (Francesco Lollobrigida). Viņš to pauda Eiropas konservatīvo un reformistu frakcijas (ECR) organizētā pasākumā Īrijā.

[Par sintētisko pārtiku sauc uzturā lietojamus produktus, kuri – piemēram, “mākslīgā gaļa” – tiek rūpnieciski sintezēti no vielām, kas nav iegūtas lauksaimnieciskajā ražošanā – BNN.]

Tajā piedalījās arī Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības komisārs Janušs Vojcehovskis. Pasākums Tradīcijas un inovācijas: Konservatīva nākotne Eiropas lauksaimniekiem sapulcēja vienkopus vadošos konservatīvos politiķus, lai apspriestu problēmas un iespējas, ko rada Eiropas regulējums un sadarbība lopkopības, lauksaimniecības un zaļās ekonomikas jomās. Lolobridžida un Vojcehovskis pasākumā piedalījās attālināti.

“Itālija būs pirmā valsts, kas atbrīvosies no sintētiskās pārtikas, un vēlas rādīt piemēru, kā to var regulēt,” sacīja Lolobridžida, kurš pārstāv nacionālkonservatīvo partiju Itālijas brāļi (Fratelli d’Italia).

Ministrs skaidroja šo nostāju plašāk:”Mēs esam izvēlējušies piesardzības principu. [..] Pārtikas kvalitāte ir būtiska, un mēs

nevaram piekrist, ka sabiedrība tiek sadalīta divās daļās

un ka kvalitatīva pārtika tiek ražota tikai bagātai elitei. Mēs esam pārliecināti, ka ikvienam ir jābūt iespējai ēst labi.”

Lolobridžidas nostāju lielā mērā atbalstīja arī Vojcehovskis, kurš pārstāv Polijas nacionālkonservatīvo partiju Likums un taisnīgums. “Kā komisārs es atbalstu tradicionālo lauksaimniecību, es ļoti stingri aizstāvu dabiskos produktus. Marķēšanas sistēma nav atkarīga no manis, bet es cenšos aizsargāt tradīcijas,” skaidroja Vojcehovskis.

“Sintētiska gaļa nav gaļa, sintētisks piens nav piens. Es aizstāvu dabisko produktu, un dabiskā produkta nosaukuma izmantošana sintētiskajam produktam, manuprāt, nav solis pareizajā virzienā,” viņš piebilda, norādot, ka Eiropas Komisija (EK) piešķir vairāk nekā sešus miljardus eiro dzīvnieku labturības un tradicionālās lauksaimniecības atbalstam.

Tomēr konservatīvo ierosinātais lauksaimniecības modelis ir klajā pretrunā ar ES pieņemto modeli, kas, pēc partijas Itālijas brāļi domām, ir pārāk birokrātisks un nespēj risināt jaunās problēmas, kas skar kontinentu.

“Lauksaimnieki, lopkopji un zvejnieki riskē samaksāt ļoti augstu cenu par ideoloģiskajām muļķībām, kas stāv aiz Eiropas Savienības “zaļā kursa”, kas soda ražotājus ar emisijas samazināšanas mērķiem, kas novedīs tikai pie pārtikas ražošanas samazināšanās,” skaidroja Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Karlo Fidanza, kurš vada Itālijas brāļu grupu Eiropas Parlamentā.

“Mazāka pārtikas ražošana vidējā termiņā tiks aizstāta tikai ar lielāku importu no valstīm, kas neatbilst mūsu ilgtspējības un kvalitātes standartiem, vai ar laboratorijas produktiem, par kuriem mums nav pārliecības,” viņš piebilda.

Lai mainītu sistēmu, ECR būtu jāgūst labi rezultāti ES vēlēšanās 2024.gada jūnijā un jāatrod sabiedrotie, lai Eiropas Parlamentā veidotu alternatīvu vairākumu kreisajiem.

Lasiet arī: Nekā personīga: EP vēlēšanās vēl nav skaidrības kandidātu un IT problēmu ziņā

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas