Itālija pārņem NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misiju Lietuvā

NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misiju Lietuvā trešdien, 2.augustā, pārņem Itālija, informēja Lietuvas Aizsardzības ministrijā.

Iepriekšējos četrus mēnešus misiju no Zokņu aviobāzes Šauļu pievārtē vadīja Portugāle un Rumānija. Tagad misijas vadību pārņem Itālijas Gaisa spēki.

Itālija Lietuvā dislocēs četrus iznīcinātājus Eurofighter Typhoon.

NATO dalībvalstis Latvijas, Lietuvas un Igaunijas gaisa telpas patrulēšanu rotācijas kārtībā veic no 2004.gada marta, kad Baltijas valstis tika uzņemtas aliansē. Kopš 2004.gada patrulēšana notiek no Šauļu aviobāzes Lietuvā, bet kopš 2014.gada atbalsta misija tiek veikta arī no Emari bāzes Igaunijā.

Uz Emari bāzes remonta laiku pašlaik iznīcinātāji ir pārvietoti uz Lielvārdi.

Krievijai turpinot karu Ukrainā, Baltijas valstīs izvietotie sabiedroto iznīcinātāji ne tikai reaģē uz Krievijas militāro lidaparātu nelikumīgu ielidošanu Baltijas valstu gaisa telpā, bet arī patrulē gaisa telpā Krievijas un Baltkrievijas robežas tuvumā.

Reaģējot uz Krievijas visaptverošo iebrukumu Ukrainā NATO kopš marta ir pastiprinājusi gaisa telpas aizsardzību, palielinājusi karavīru un iznīcinātāju skaitu.

Lasiet arī: Polija prasa skaidrojumus par divu Baltkrievijas helikopteru ielidošanu tās teritorijā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas