IZM ir neizpratnē par parlamenta lēmumu izslēgt no darba kārtības jautājumu par grozījumiem Vispārējās izglītības likumā

Nacionālās apvienības deputātu ierosinājums izslēgt no Saeimas 30.marta sēdes darba kārtības jautājumu par grozījumiem Vispārējās izglītības likumā ir bijis pārsteigums Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un Izglītības komisijas pārstāvjiem.

Ministrijā paudusi neizpratni par ierosināto grozījumu izslēgšanu no Saeimas darba kārtības, jo tā tiekot panākts rezultāts, kas ir tieši pretējs IZM ierosinājumam novērst ierobežojumus 2018.gada likuma redakcijā. Tādā veidā šogad tiekot apgrūtināta iestājeksāmenu rīkošana ģimnāzijām un iespēja diskutēt par šī jautājuma likumiskiem risinājumiem nākotnē.

Arī Saeimas Izglītības, zinātnes un kultūras komisijā norādīja, ka šāds deputātu ierosinājums bija negaidīts. 

Vēl tiks lemts par IZM ierosināto grozījumu Vispārējās izglītības likuma 2018.gada redakcijā iekļaušanu Saeimas sēdes darba kārtībā nākamnedēļ.

Iepriekš ziņots, ka Saeima šodien vienbalsīgi no darba kārtības izslēdza valdībā atbalstītos grozījumus Vispārējās izglītības likumā, ar kuriem sākotnēji bija plānots liegt vispārējās vidējās izglītības iestādēm rīkot iestājpārbaudījumus mācību priekšmetos, kuros pamatskolēni kārto centralizētos eksāmenus.

Priekšlikumu par grozījumu izslēgšanu no darba kārtības iesniedza koalīcijas deputāti Normunds Dzintars (NA), Arnolds Jātnieks (NA), Igors Rajevs (AS), Jānis Dombrava (NA) un Dāvis Mārtiņš Daugavietis (JV).

Lasiet arī: Konstatēto sankciju pārkāpumu dēļ, NEPLP aizliedz retranslēt divas TV programmas

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas