IZM pārdomā, atjaunojot pilnu finansējumu trijiem LOV sportistiem

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) tomēr nodrošinās pilnu finansējumu Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sportistiem Aļonai Ostapenko, Tomam Skujiņam un Kristam Neilandam. Viņi bija piedalījušies sacensībās kopā ar Krievijas un Baltkrievijas sportistiem.

IZM norāda, ka tā – izvērtējot apstākļus, kas saistīti ar finansiālā pabalsta aizturēšanu LOV sportistiem Ostapenko, Skujiņam un Neilandam, kā arī uzklausot Latvijas Riteņbraukšanas federācijas un Latvijas Tenisa Savienības viedokli – sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju (LOK) sagatavoja grozījumus līgumā par valsts finanšu atbalstu LOV sportistiem.

Grozījumi no trešdienas, 15.marta, paredz novērst pabalsta aizturēšanu minētajiem sportistiem un nodrošinās pilnu finansējuma apjomu, uzsver IZM.

«Sportistiem ieturētā nauda tiks izmaksāta, tiklīdz grozījumi stāsies spēkā. Tās nav nekādas milzu summas,» trešdien apliecināja LOK Komunikācijas daļas vadītāja Dace Gulbe. «Šī nauda nekur citur netika novirzīta, vienkārši tika ieturēta. Labi, ka beigās sanāca, kā sanāca. No rīta par to vēl bija bažas.»

Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) Latvijas Televīzijas raidījumam Panorāma norādīja, ka viņai

ir grūti pateikt, kurā līmenī ieviesusies kļūda, taču labi, ka esot atrasts risinājums.

«Nevienā brīdī nav bijis mērķis aizskart kādu sportistu personīgi. Atceroties, ka blakus ir karš, jābūt ļoti uzmanīgiem, kā mūs var ietekmēt agresīvā kaimiņa rīcības,» pauda Čakša.

Kā jau ir ziņots, LOK valdes sēdē – saskaņā ar LOK un IZM līgumu – lēma par finansējuma pārtraukšanu riteņbraucējiem Tomam Skujiņam un Kristam Neilandam un tenisistei Aļonai Ostapenko, kuri ir piedalījušies sacensībās kopā ar Krievijas un Baltkrievijas sportistiem. To 8.marta sarunā apliecināja LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks.

Februāra beigās izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma uzsvēra: nav pieņemams, ka Latvijas valsts budžeta finansējumu saņem sportisti, kuri piedalās vienās sacensībās kopā ar Krievijas un Baltkrievijas sportistiem.

Savukārt 15.februārī noslēgtais LOK un IZM sadarbības līgums paredz valsts budžeta līdzekļus nepiešķirt sportistiem un sporta darbiniekiem, ja tie piedalās sporta sacensībās, kurās piedalās arī Krievijas Federācijas vai Baltkrievijas Republikas sportisti – neatkarīgi no to statusa un starptautisko sporta federāciju noteikumiem un lēmumiem.

Lejnieks sarunā apstiprināja: pagājušajā nedēļā LOK valdes sēdē tika konstatēts, ka «komercsacensībās« ar abu valstu sportistiem ir piedalījušies abi riteņbraucēji, kā arī trīs tenisistes – Ostapenko, Daniela Vismane un Darja Semeņistaja. Lejnieks uzsvēra ka valsts līdzekļu izmaksa ir apturēta un var tikt atjaunota pēc konsultācijām ar IZM un citām iesaistītajām institūcijām.

LOK ģenerālsekretārs arī apstiprināja, ka vismaz pagaidām, gatavojoties komercmačiem un startējot tajos kopā ar Krievijas un Baltkrievijas sportistiem, Latvijas sportisti valsts finansējumu nesaņems, taču tas neattiecas uz startu Latvijas izlašu sastāvos vai gatavošanos tieši sacensībām, kurās tiek pārstāvēta Latvija, piemēram, pasaules čempionātā riteņbraukšanā vai Billijas Džīnas Kingas kausa sacensībās tenisā.

Normatīvajos dokumentos, kuros atrunāta valsts līdzekļu piešķiršana sportistiem saistībā ar Krievijas un Baltkrievijas atlētu līdzdalību, pagaidām nav ņemts vērā arguments, ka

arī komercsacensībās tenisisti un riteņbraucēji netieši gatavojas startam valsts izlasē,

uzturot sportisko formu visas sezonas garumā.

LOK ģenerālsekretārs tad apliecināja, ka sarunas ar IZM par izmaiņām attiecīgajos normatīvajos dokumentos norit, taču nevēlējās prognozēt, kad tajos būs kādas izmaiņas.

Lasiet arī: Šogad sportam valsts budžetā plānoti 45,6 miljoni eiro

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas