Izmaiņas Rīgas domes koalīcijā – Par!/Progresīvie paziņo par sadarbības pārtraukšanu ar Latvijas attīstībai

Rīgas domē frakcija Par!/Progresīvie (PP) paziņojusi par sadarbības pārtraukšanu ar frakciju Latvijas attīstībai (LA) un to pārstāvošajiem trīs deputātiem.

Paziņojums izskan pēc tam, kad LA frakcijas vadītājs paziņojums, ka LA atsakās turpināt darbu Rīgas domes koalīcijā.

Politiskie partneri pārmaiņu koalīcijā ir apliecinājuši, ka Rīgas domes koalīcija turpina strādāt un to atbalsta vismaz 34 deputāti.

Kad pagājušajā gadā pēc Jura Pūces RD caurlaižu skandāla LA izstājās no kopējās frakcijas, Par!/Progresīvie un jaunizveidotā LA frakcija noslēdza sadarbības līgumu. LA turpināja darboties domes koalīcijā ar Par!/Progresīvie atbalstu – šobrīd minētais līgums tiek pārtraukts, kas nozīmē LA izslēgšanu no Rīgas domes koalīcijas, norāda PP frakcija.

Kā skaidro PP frakcijas vadītājs Mārtiņš Kossovičs, sadarbība ar LA frakciju tika iedragāta brīdī, kad Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija Artūra Toma Pleša vadībā nolēma neapstiprināt Rīgas pilsētās attīstības plānu azartspēļu ierobežojumu dēļ.

«Plešs un LA nekautrējās turpināt Rīgas domes darba sabotāžu, liekot šķēršļus Ukrainas atbalsta centra finansējuma piesķiršanai, ko beigās nācās labot premjeram,» sacīja Kossovičs.

Vienlaikus Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāte Agnese Logina uzsver, ka attiecīgā frakcija nebija apmierināta ar Ivetas Ratinīkas (LA) darbu komitejas vadībā.

«Šī gada sākumā tika kavēta finansējuma piešķiršana kultūras NVO, savukārt nepieņemamas vilcināšanās un līderības trūkuma rezultātā Rīgai gandrīz izpalika Jaunā gada svinības. Tieši Rīgas svinību neplānošana bija pēdējais piliens,» Ratinīkas atstādināšanu komentē PP frakcijas deputāte.

Rīgas domē PP ir lielākā politiskā frakcija Rīgas domē, tās sastāvā ir 15 deputāti, to vidū Rīgas mērs Mārtiņš Staķis un trīs komiteju vadītāji – Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētāja Selīna Vancāne, Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Laima Geikina un Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētājs Viesturs Kleinbergs.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas