Izmantojot ES fondus, Latvijā plāno attīstīt vairāk nekā 2 000 elektroauto uzlādes punktus

AS Sadales tīkls sadarbībā ar citām valsts pārvaldes institūcijām atbalstīs vairāk nekā 2 000 publiski pieejamu elektroauto uzlādes punktu attīstību visā Latvijā, norāda uzņēmumā.

Projekts tiek īstenots ar Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda atbalstu, atvēlot kopumā piecus miljonus eiro uzlādes stacijām nepieciešamās elektroapgādes infrastruktūras izbūvēšanai.

Kā norāda uzņēmumā, projekta mērķis ir līdz 2026.gada 31.maijam dažādās vietās Latvijā izveidot 2 060 pieslēguma punktus publiskai elektrotransporta uzlādei. Paredzēts, ka infrastruktūru no kopējā elektrotīkla līdz uzskaites sadalnei projektēs un izbūvēs Sadales tīkls, bet no sadalnes līdz uzlādes iekārtai, kā arī šo iekārtu uzstādīšanu nodrošinās sadarbības partneri.

Konkrētas elektroauto uzlādes punktu atrašanās vietas būs zināmas pēc tam, kad ar partneriem tiks noslēgti sadarbības līgumi.

Kā uzsver Sadales tīkls attīstības direktors Jānis Kirkovalds, Latvijā šī gada 1.jūlijā bija reģistrēti aptuveni 2 939 elektroauto. Savukārt šī gada sākumā to kopējais skaits bija nedaudz virs 2 100.

«Tātad pusgada laikā elektroauto skaits pieaudzis par 35%. Valstī pieejamā publiskā uzlādes tīkla paplašināšana palīdzēs vēl vairāk veicināt elektromobiļu skaita pieaugumu un līdz ar to – arī kopēju elektrifikāciju, kam ir liela nozīme gan Eiropas Zaļā kursa mērķu sasniegšanā, gan valsts enerģētiskās neatkarības stiprināšanā,» norāda Kirkovalds.

Kā informē Sadales tīkls, par sadarbības partneriem projektā var pieteikties pašvaldības vai citas atvasinātas publiskas personas, pašvaldību iestādes vai to kapitālsabiedrības, publiski privātas kapitālsabiedrības, kā arī valsts pārvaldes iestādes un to kapitālsabiedrības.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas