Izraēla: Gazas aplenkums netiks pārtraukts, kamēr netiks atbrīvoti visi ķīlnieki

Izraēla ceturtdien, 12.oktobrī, paziņoja, ka Gazas joslas aplenkums netiks pārtraukts, kamēr netiks atbrīvoti visi ķīlnieki, pēc tam, kad Sarkanais Krusts lūdza atļaut ievest degvielu, lai novērstu to, ka pārpildītās Gazas slimnīcas “pārvēršas morgos”. Hamas kaujinieki, kas sestdien, 7.oktobrī, uzsāka postošo uzbrukumu, nogalināja vairāk nekā 1 200 cilvēku un aizveda vairāk nekā 100 ķīlnieku atpakaļ uz Gazu, ziņo Reuters.

Izraēlas spēkiem atgūstot kontroli pār pilsētām, ir atklājušies Hamas slepkavību apmēri. Tika atklātas mājas ar līķiem, tostarp izvarotas un nogalinātas sievietes un nošauti un sadedzināti bērni. Atbildot uz to, Izraēla ir pilnībā aplenkusi anklāvu, kurā dzīvo 2,3 miljoni cilvēku, un veikusi nežēlīgu bombardēšanas kampaņu, kā rezultātā ir iznīcināti veseli Gazas rajoni.

“Cilvēku ciešanas, ko izraisa šī eskalācija, ir briesmīgas, un es lūdzu abas puses mazināt civiliedzīvotāju ciešanas,” ceturtdien paziņojumā sacīja Starptautiskās Sarkanā Krusta komitejas reģionālais direktors Fabricio Karboni (Fabrizio Carboni), piebilstot, ka vienīgā elektrostacija ir izslēgta, un slimnīcās trūkst degvielas avārijas ģeneratoriem, kā arī elektroenerģijas trūkums traucē svarīgu medicīnisko pakalpojumu sniegšanu, radot bažas, ka

slimnīcas var nespēt sniegt nepieciešamo aprūpi un “pārvērsties morgos”.

Izraēlas enerģētikas ministrs Izraēls Kacs (Israel Katz) apgalvoja, ka humānā palīdzība Gazai netiks sniegta, kamēr netiks atbrīvoti Izraēlas ķīlnieki. Kacs platformā X (agrāk Twitter) paziņoja: “Humānā palīdzība Gazai? Neviens elektrības slēdzis netiks ieslēgts, neviens ūdens hidrants netiks atvērts, un

neviena degvielas kravas automašīna neiebrauks,

kamēr izraēliešu ķīlnieki netiks atgriezti mājās. Humānā palīdzība humānai palīdzībai. Un nevienam nevajadzētu mums mācīt par morāli.”

Izraēlas sabiedriskā raidorganizācija Kan ziņoja, ka kopš sestdienas bojāgājušo skaits Izraēlā ir pieaudzis līdz vairāk nekā 1 300 cilvēkiem. Lielākā daļa no šiem upuriem bija civiliedzīvotāji, kuri tika nošauti savās mājās, uz ielas vai festivālā.

Saskaņā ar Gazas varas iestāžu sniegto informāciju vairāk nekā 1 200 cilvēku ir gājuši bojā un vairāk nekā 5 000 ievainoti.

Lasiet arī: Hezbollah raida raķetes uz Izraēlu; Izraēla turpina bombardēt Gazu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas