Izraēlas armija sašķēlusi Gazas joslu divās daļās

Izraēlas armija ir sašķēlusi Gazas joslu divās daļās un grasās pastiprināt pret palestīniešu teroristisko grupējumu Hamās vērstos gaisa triecienus, svētdienas, 5.novembra, vakarā paziņojis armijas pārstāvis Daniels Hagari.

Tikmēr turpina pieaugt spriedze arī valsts ziemeļos – pie Izraēlas robežas ar Libānu.

Hagari pavēstīja, ka Izraēlas armijas vienības ir sasniegušas Vidusjūras piekrasti Gazas pilsētas dienviddaļā un ka tagad pastāv “ziemeļu Gaza un dienvidu Gaza”. Gazas pilsēta tagad ir pilnībā ielenkta, norādīja armijas pārstāvis, piebilstot, ka tas ir izšķirošs solis.

“Mēs turpinām uzturēt koridoru, lai Gazas [joslas] un Gazas pilsētas ziemeļdaļas iedzīvotāji var doties uz dienvidiem,” norādīja Hagari, uzsverot: tas ir vienvirziena kustības koridors.

Viņš arī apliecināja, ka

gaisa uzlidojumi Gazas joslai tiks pastiprināti.

Tikmēr pie robežas ar Libānu, kādam izraēliešu spēkratam svētdien trāpījusi prettanku raķete, kas izšauta no Libānas teritorijas, ziņo armija. Izraēlas armija atbildējusi ar pretuguni un devusi triecienu raķetes palaišanas vietai. Kāds Izraēlas armijas pārstāvis arī pavēstījis, ka vienā no apšaudēm pierobežā nogalināts viens izraēlietis.

Lasiet arī: Sārts: Hamās pastrādāto zvērību nepubliskošana ir Izraēlas kļūda

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas