Izsludina oranžais brīdinājumu par sasalstošu lietu un apledojumu

Tuvākajā diennaktī ir gaidāms sasalstošs lietus – tādēļ naktī veidosies stiprs, bet dienā ļoti stiprs apledojums, brīdina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Naktī no pirmdienas, 19.decembra, uz otrdienu, 20.decembri, valsts rietumu un centrālajos rajonos spēkā ir dzeltenais brīdinājums.

Savukārt 20.decembrī dienā visā Latvijā būs izsludināts oranžais brīdinājums.

Pēc ilgstoša sala perioda, ieplūstot siltākai gaisa masai un pietuvojoties jaunai nokrišņu zonai no rietumiem, jau 20.decembra naktī kopā ar sniegu un slapju sniegu Latvijā gaidāms arī sasalstošs lietus, kas vietām izveidos stipru un pat ļoti stipru apledojumu. Ceļi un trotuāri būs ļoti slideni, kā arī uz citām virsmām (piemēram, vadiem, koku zariem) veidosies ledus kārtiņa.

Apledojums plašās teritorijās traucēs transporta kustību uz ceļiem un dzelzceļiem, gaisa satiksmi, kā arī gājēju pārvietošanos un āra aktivitātes. Pārvietojoties pa ceļiem, jābūt ļoti uzmanīgam, ir jāieplāno ilgāks laiks ceļam. Apledos arī vadi un koku zari – to svars būtiski pieaugs, un ir risks, ka tie lūzīs.

Sasalstošs lietus ir gaidāms gan otrdien, gan arī naktī uz trešdienu, tomēr trešdien naktī apledojums veidosies jau galvenokārt tikai valsts austrumu rajonos. Sekojiet aktuālajai brīdinājumu informācijai: bridinajumi.meteo.lv!

Lasiet arī: Šonedēļ iespējama stipra atkala un atkusnis

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas