Jaunā vienotība otro reizi tiksies ar Progresīvajiem, Apvienoto sarakstu un Nacionālo apvienību

Atbilstoši Valsts prezidenta aicinājumam, partiju apvienība Jaunā vienotība šonedēļ turpinās padziļinātas sarunas par valdības uzdevumiem un darba prioritātēm nākamajiem četriem gadiem, informē partijā.

Kā ziņots iepriekš, pirmdien, 10.oktobrī, pēc tikšanās ar Jaunās vienotības līderi Krišjāni Kariņu, Valsts prezidents Egils Levits ir lūdzis turpināt Kariņam padziļinātas sarunas ar potenciālajiem koalīcijas partneriem par nākamās valdības veidošanu jaunievēlētajā 14.Saeimā.

Kā norāda Kariņš,

otrajā politisko konsultāciju kārtā galvenais uzdevums ir rast vienotu izpratni par būtiskākajiem darbiem un darbības principiem, kas liekami nākamās valdības pamatos, lai tā stabili varētu strādāt visu 14.Saeimas pilnvaru laiku.

«Jaunā vienotība par prioritāru uzskata Latvijas ekonomikas attīstību, valsts iekšējās un ārējās drošības stiprināšanu, izglītības reformu un tiesiskumu plašā izpratnē – no demokrātijas stiprināšanas līdz tiesu varas neatkarībai un labākas valsts pārvaldības jautājumiem,» uzsver pašreizējais Ministru prezidents.

Plānots, ka otrdien, 11.oktobrī, Jaunā vienotība pulksten 15.00 tiksies ar politisko partiju Progresīvie, trešdien, 12.oktobrī, pulksten 14.00 ar Apvienotā saraksta pārstāvjiem, savukārt ceturtdien, 13.oktobrī, pārrunas plānotas ar Nacionālo apvienību.

Valsts prezidents aicinājis Kariņu pēc nedēļas, 17.oktobrī, atkal ziņot par sarunu rezultātiem.

BNN jau iepriekš ziņoja, ka 14.Saeimā ievēlēti septiņi politiskie spēki – Jaunā vienotība (JV) – 26 mandāti, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) – 16 mandāti, Apvienotais saraksts (AS) – 15 mandāti, Nacionālā apvienība (NA) – 13 mandāti, Stabilitātei! (S!) – 11 mandāti, Latvija pirmajā vietā (LPV) – 9 mandāti un Progresīvie (P) – 10 mandāti.

Lasiet arī: Levits lūdz Kariņu turpināt koalīcijas veidošanas sarunas; šonedēļ JV otrais raunds ar partijām

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas