Jaunā vienotība un Apvienotais saraksts brīvdienās plāno neformāli risināt domstarpības

Jaunā vienotība (JV) un Apvienotais saraksts (AS) brīvdienās neformāli jeb «klusās diplomātijas» līmenī turpinās risināt konstatētās domstarpības, secināms no šodien Delfi TV raidījumā JV politiķes Evikas Siliņas un AS politiķa Edvarda Smiltēna paustā.

Vaicāti par termiņiem, Siliņa norādīja, ka JV līdz svētdienas, 14.novembra, vakaram gaidīs atbildi no AS par Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) atbildības jomu piedāvājumu. Politiķe skaidroja, ka jau pašlaik ir vērojams zināms progress, lai gan reizē nav notikusi ļoti liela «pavirzīšanās uz priekšu».

JV politiķe norādīja, ka tiks runāts arī par valsts fiskālo politiku, jo, ņemot vērā, ka AS nav strādājis līdzšinējā valdībā, tai ir diezgan daudz jautājumu par nākamā gada budžeta veidošanu. Šo jautājumu izrunāšana arī palīdzēs novērst kādas AS bažas saistībā ar Kariņa piedāvāto atbildības jomu sadalījumu, skaidroja Siliņa.

Smiltēns uzsvēra, ka valdības veidošanas sarunās «tikai tagad» ir sajūta, ka AS tiek sadzirdēts.

Viena problēma ir, ka vēl nav panākta vienošanās par izpratni, ko nozīmē un kā praktiski tiks īstenots solidaritātes princips. AS politiķis uzsvēra, ka veselība, izglītība, iekšlietas un labklājība ir ļoti smagas jomas, kur koalīcijas partneriem būtu jāuzņemas solidāra atbildība.

Vaicāts par to, vai AS līdz nedēļas beigām sniegs atbildi par atbildības jomu sadalījumu, Smiltēns atbildēja, ka tas ir atkarīgs no «klusās diplomātijas», kas turpināsies brīvdienās, darba rezultātiem.

Kā ziņots, pašlaik koalīcijas sarunās iezīmējušās domstarpības starp JV un AS pārstāvjiem par nākamo darbību. Kariņš sākotnēji gaida AS atbildi uz politiķa piedāvāto atbildības jomu sadalījumu. Savukārt AS sākotnēji vēlas strādāt pie valdības deklarācijas izveidošanas, tajā skaitā, noskaidrot, ar kādu finansējumu dažādām nozarēm būs iespēja rēķināties.

Sarunu mērķis ir trīs politisko spēku – JV, AS un Nacionālās apvienības – koalīcijas izveidošana.

Lasiet arī: Kariņš gatavs vēl tikties, lai saņemtu AS atbildi par atbildības jomu sadalījumu

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas