Jaunais gads iesāksies ar salu

Nākamajā nedēļā gaisa temperatūra pazemināsies un visā Latvijas teritorijā iestāsies sals, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) speciālsiti.

Vecgada vakarā Latvijā ieplūdīs aukstāks gaiss, līdz ar to nakts gaitā rietumu daļā temperatūra pazemināsies līdz mīnus vienam, mīnus sešiem grādiem, bet austrumos – līdz pat mīnus septiņiem, mīnus 12 grādiem.

Jaungada dienā termometra stabiņš saglabāsies ar līdzīgu atzīmi. Pūtīs lēns vējš, kas dienas laikā pastiprināsies un Kurzemes ziemeļos brāzmās sasniegs 15-17 metrus sekundē.

Nākamās nedēļas pirmajā pusē debesis brīžiem skaidrosies, vietām snigs un piekrastē gaidāms brāzmains vējš. Gaisa temperatūra visā teritorijā turpinās kristies, iestājoties salam, austrumos naktīs gaiss atdzisīs līdz pat mīnus 20 grādiem.

Atkusnis daudzās upēs ir sarežģījis hidroloģisko situāciju, tāpēc LVĢMC aicina sekot līdzi aktuālajai informācijai. Plaši applūdušas upju palienes un zemākās vietas, bet daļā upju ūdenslīmenis ir arī pazeminājies. Kopumā ūdenslīmeņa maksimums vairākās upēs iestāsies tikai gada nogalē. Nākamnedēļ, atgriežoties salam, atsāks veidoties sākotnējās ledus formas.

Lasiet arī: Cits prezidents. Valdības krišana. Spēcīgie panākumi sportā. BNN 2023.gada spilgtāko notikumu apskats

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas