Jēkabpils politiķis bažījas, vai slimnīcā saglabātu medicīnas pakalpojumu pieejamību, ja daļu no tās pārņemtu valsts

Jēkabpils pašvaldības priekšsēdētāja vietnieks veselības un sociālo pakalpojumu jautājumos Aivars Vanags (JKP) bažījas, vai vietējā slimnīcā tiktu saglabāta medicīnas pakalpojumu pieejamība, ja daļu no tās pārņemtu valsts.

Veselības ministrs Hosams Abu Meri (JV) ir pieļāvis, ka valsts varētu iesaistīties vairāku reģionālo slimnīcu kapitāldaļās, kas ļautu efektīvāk organizēt reģionālo slimnīcu sadarbību un valstij lemt par izmaiņām sistēmā.

Vanags (JKP) pauda, ka Jēkabpils pašvaldību apmierinot esošā situācija un tā ir apmierināta ar reģionālās slimnīcas darbu. Vasarā slimnīcas finansiālais stāvoklis bijis slikts, un tad Jēkabpils pašvaldība sākusi sarunas. “Slimnīcas valde ļoti labi noreaģēja,” izteicās Vanags, klāstot, ka tagad ienākušies līdzekļi par izdarītajiem darbiem, kā arī valsts pārskaitījusi kavētos maksājumus un nav samazināts pakalpojumu klāsts. “Domāju, ka šī kapitālsabiedrība var strādāt,” sprieda reģionālais politiķis.

Savukārt viena no problēmām, kura būtu steidzami jārisina, ir ārstu trūkums.

Vanaga ieskatā, tiem medicīnas studentiem, kas mācās par valsts budžeta līdzekļiem, būtu jāpaliek strādāt Latvijā, un par to būtu jāvienojas ar studentu jau pirms studiju sākšanas. Ja cilvēks negrib palikt strādāt Latvijā, tad “lai studē par saviem līdzekļiem”, domā Vanags. Jēkabpils pašvaldība piedāvā gan stipendijas, gan cita veida atbalstu jaunajiem ārstiem, taču līdz šim neesot izdevies uzrunāt medicīnas studentus par sadarbību.

Vanags atminējās, ka šī neesot pirmā reize, kad tiek cilāts jautājums par slimnīcas kapitāldaļu nodošanu valstij. Viņam neesot pārliecības, ka, pašvaldībai nododot Jēkabpils reģionālās slimnīcas kapitāldaļas valstij, valsts saglabās medicīnas pakalpojumu pieejamību reģionā. “Ir svarīgi, lai cilvēki saņem kvalitatīvu medicīnas pakalpojumu, nevis kam slimnīca pieder,” paziņoja pašvaldības politiķis.

Domnieks uzsvēra, ka “slimnīcas nevar bezgalīgi samazināt izdevumus”.

Ja no valsts nāks piedāvājums pārņemt slimnīcas kapitāldaļas, tad pašvaldība par to lems, sacīja Vanags un piebilda, ka “tas ir sarežģīts jautājums”.

Jēkabpils reģionālā slimnīca pilnībā pieder Jēkabpils novada pašvaldībai, liecina Firmas.lv dati. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 20,62 miljoni eiro, bet zaudējumi – 1,2 miljoni eiro. Slimnīcas valdes priekšsēdētājs kopš 2022.gada maija ir Ervīns Keišs, bet valdes loceklis Kaspars Čanders darbu šai amatā sāka 2022.gada novembrī.

 

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas