Jelgavā aiztur autobusa šoferi 2,39 promiļu reibumā

Ceturtdienas, 6.oktobra, vakarā Jelgavā tika aizturēts autobusa vadītājs, kas pie stūres atradās 2,39 promiļu reibumā, informē Valsts policija.

6.oktobra vakarā ap pulksten 19.30 VP Zemgales reģiona pārvaldes darbiniekiem piezvanīja sieviete un informēja, ka viņa Jelgavā esot izkāpusi pieturā no starppilsētu satiksmes autobusa, kura vadītājs, viņasprāt, pie stūres ir sēdies, būdams alkohola reibumā.

Amatpersonas noskaidroja, ka Neoplan autobuss turpina kustību pa Lielo ielu Rīgas virzienā, un par iespējamo likumpārkāpumu sniedza informāciju Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas darbiniekiem.

Policisti aptuveni pēc astoņām minūtēm pamanīja minēto autobusu un to apturēja netālu no Lielās un Pētera ielas krustojuma.

Veicot alkohola pārbaudi ar alkometru, autobusa šofera izelpā tika konstatētas 2,39 promiles.

Likumsargi sāka administratīvā pārkāpuma procesu, atstādināja personu no transportlīdzekļa vadīšanas un viņam piemēroja tiesību izmantošanas apturēšanu. 

Pirms darba uzsākšanas šoferis no veselības speciālista saņēmis atļauju doties maršrutā, kā arī pašsajūta bijusi laba, tāpēc nav bijušas aizdomas par alkohola reibumu.

Kā skaidroja aizturētais vīrietis, viņš iepriekšējā dienā esot izdzēris aptuveni vienu litru degvīna.

Aptuveni vienu stundu pēc apturēšanas notikuma vietā ieradās cits autobusa vadītājs, kurš transportlīdzekli novietoja stāvvietā.

Kā norāda Valsts policija, brīdī, kad policisti apturēja autobusu, tajā atradās viens pasažieris.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas