JRT būvnieks prasa samaksāt jau apmaksāto, uzstāj VNĪ

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) ir nākuši klajā ar kategorisku paziņojumu, ka Jaunā Rīgas teātra (JRT) projekta būvnieka – pilnsabiedrība SBSC – prasībai pēc papildus avansa nav pamata.

«Šādi rīkojoties, būvnieks, iespējams, mēģina nepamatoti iegūt valsts budžeta līdzekļus, reizē negodprātīgi rīkojoties pret darbiniekiem, teātra saimi un sabiedrību,» teikts VNĪ, šī projekta pasūtītāja, izplatītajā mediju relīzē. 

Ņemot vērā SBSC (to veido Skonto Būve un Skonto Construction) pieprasīto papildu avansu 2,4 miljonu eiro apmērā būvniecības turpināšanai, VNĪ pieprasīja būvniekam iesniegt sarakstu ar pamatojumu par avansa nepieciešamību. VNĪ padomes ārkārtas sēdē valde informēja par secinājumiem, tostarp, ka

sarakstā iekļauti materiāli 1,088 miljonu eiro apmērā, par kuriem būvniekam apmaksa ir veikta jau jūnijā. 

Identificējot augstāk minētos apstākļus, VNĪ padome uzdeva valdei nekavējoties tikties ar būvnieku, lai novērstu konstatēto, kā arī turpmāk nepieļaut šādu pilnsabiedrības SBSC rīcības atkārtošanos.

Samaksa no VNĪ par padarītajiem darbiem ir veikta pilna apmērā un, ņemot vērā Covid-19, kā arī Krievijas agresijas Ukrainā izraisītās sekas, VNĪ jau iepriekš ir pagarinājuši būvdarbu termiņu, kā arī veikuši avansu izmaksu. Savukārt, pārbaudot būvnieka iesniegto informāciju, konstatēts, ka tas

savlaicīgi nenorēķinĀs ar apakšuzņēmumiem.

Tādējādi secināms, ka būvnieks, iespējams, rīkojies negodprātīgi, cenšoties izkrāpt līdzekļus, izvirzot nepamatotas prasības un maldinot pasūtītāju, secina VNĪ. Tāpat valsts uzņēmums atgādina, ka jau iepriekš vairākkārt būvniekam ir norādīts: objektā pašlaik strādā aptuveni 100 cilvēku, bet, lai izpildītu darbus noteiktajā termiņā, pēc paša būvnieka SBSC sākotnējās darbu izpildes programmas bija plānoti aptuveni 240 cilvēku. Šādu darbu intensitāti būvnieks joprojām nav sasniedzis.

Jaunā Rīgas teātra ēku kompleksa būvprojekta izstrāde sākta no 2018. gada, bet būvniecība – no 2020. gada. Ar pilnsabiedrību SBSC ir noslēgts līgums par 32,4 miljoniem eiro (tai skaitā ir paredzēta indeksācija jeb samaksa par būvdarbu sadārdzinājumu).

SBSC līdz šim medijiem ir īsi noliedzis VNĪ paziņojumu kā nepatiesu, plašāku skaidrojumu nesniedzot. Agrāk JRT līderis Alvis Hermanis draudēja ar «streiku», faktiski nostājoties būvnieku pusē.

Lasiet arī: Protestējot pret būvdarbu kavējumiem, JRT neiestudēs jaunas izrādes 

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas