Jūrmalā līdz 1 000 eiro palielina bērna piedzimšanas pabalstu

Jūrmalas pašvaldība palielinās bērna piedzimšanas pabalstu līdz 1 000 eiro un pabalstu senioriem veselības aprūpei līdz 200 eiro, ceturtdien, 30.maijā, nolēmusi pilsētas dome.

Bērna piedzimšanas pabalsts jūrmalniekiem tiks palielināts līdz 1 000 eiro par katru bērnu. Domē norāda, ka pašvaldības pabalsts 1 000 eiro jaundzimušā aprūpei pašlaik ir lielākais Latvijā.

Pašlaik bērna piedzimšanas pabalsts ir 500 eiro. Pērn šis pabalsts piešķirts vairāk nekā 500 jūrmalniekiem.

Pabalstu 1 000 eiro apmērā varēs saņemt katra jaundzimušā bērna, kas dzimis, sākot no 2025.gada 1.janvāra, vecāks, aizbildnis vai adoptētājs, kuram pamata dzīvesvieta ir deklarēta Jūrmalā ne mazāk kā 12 mēnešus pirms bērna piedzimšanas.

Pabalsts jaundzimušo aprūpei ir viens no pabalstu veidiem, ko Jūrmalas pašvaldība nodrošina ģimenēm ar bērniem. Jūrmalniekiem tiek nodrošināts arī ikgadējs 100 eiro pabalsts mācību procesa atbalstam bērniem no pusotra gada vecuma, skolēniem, kā arī studentiem vecumā līdz 24 gadiem, kuri mācās pilna laika programmā.

Tāpat pašvaldība nodrošina bezmaksas pilsētas un skolēnu autobusus un bezmaksas braucienus vilcienā, brīvpusdienas visiem Jūrmalas pašvaldības bērnudārzu un skolu audzēkņiem līdz 12.klasei. Daudzbērnu ģimenēm ir pieejams pabalsts kultūras, sporta un izzinošu pasākumu apmeklēšanai un citi atbalsta veidi.

Tāpat no nākamā gada 1.janvāra pabalsts veselības aprūpes pieejamības palielināšanai Jūrmalā deklarētajiem senioriem būs 200 eiro kalendārajā gadā. Pašlaik pabalsts ir 150 eiro. Domē apgalvo, ka Jūrmala ir vienīgā pašvaldība, kas piešķir šādu veselības aprūpes pabalstu senioriem.

Pabalsts paredzēts, lai senioriem palīdzētu segt ārstniecības izdevumus – par pacienta iemaksām un līdzmaksājumiem, veselības aprūpes, arī zobārstniecības pakalpojumiem, medikamentiem un medicīnas precēm, tostarp optiku, arī vitamīniem, un citiem izdevumiem veselības uzturēšanai.

Pabalstu veselības aprūpes pieejamības palielināšanai visiem Jūrmalā deklarētajiem valsts vecuma pensijas vai izdienas pensijas saņēmējiem pašvaldība piešķir kopš 2017.gada. Sākotnēji tas bija 50 eiro, no 2020.gada – 100 eiro. No 2022.gada Jūrmalā deklarētie seniori saņem veselības aprūpes pabalstu 150 eiro apmērā. 2023.gadā pabalsts piešķirts 9 731 senioram.

Pabalstu piešķiršanas kārtība noteikta Jūrmalas domes saistošajos noteikumos “Par brīvprātīgās iniciatīvas pabalstiem Jūrmalas valstspilsētas pašvaldībā”. Noteikumi būs spēkā pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pozitīva atzinuma saņemšanas un publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Lasiet arī: Levits komentē Rinkēviča prezidentūras pirmo gadu

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas