JV rosina palielināt sodus autovadītājiem par būtisku ātruma pārkāpšanu

Saeimas Jaunās Vienotības (JV) frakcija, ziņo, ka tās deputāti sagatavojuši un iesnieguši likumdevējam grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredz lielākus sodus par būtisku – vairāk nekā 60 km/h virs atļautā – ātruma pārsniegšanu.

Paziņojumā norādīts, balstoties uz Ceļu satiksmes drošības padomes publiskoto informāciju, ka ik gadu vairāk nekā 500 šoferu sauc pie atbildības par ātruma pārsniegšanu par 60 un vairāk kilometriem stundā. No šī gada sākuma līdz 23.jūlijam ceļu satiksmes negadījumos Latvijā reģistrēti 72 bojāgājušie, bet vēl gandrīz divi simti smagi ievainoti.

“Diemžēl esošie naudas sodi preventīvu efektu nenodrošina. Tas nozīmē, ka

nepieciešams pārskatīt pašreizējo kārtību.

Mūsu priekšlikums – palielināt naudas soda apmērus un laiku, uz kuru persona zaudē tiesības vadīt transportlīdzekļus,” likumprojektu skaidro Saeimas Juridiskās komisijas un Krimināltiesību un sodu politikas apakškomisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins (JV).

Likumprojekts paredz par ātruma pārsniegšanu no 61 līdz 70 km/h piemērot naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 720 līdz 960 eiro – esošo 240 līdz 460 eiro vietā – un atņemt transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz gadu – tagad noteikto sešu mēnešu vietā.

Savukārt par tik būtiska ātruma pārsniegšanu apdzīvotā vietā sods pieaugtu no 360 līdz 460 eiro uz 1040 līdz 1400 eiro un tiktu atņemtas transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz 24 patlaban noteikto 12 mēnešu vietā. Gadījumā, ja ātrums pārsniegts par vairāk nekā 70 km/h – neatkarīgi no pārkāpuma izdarīšanas vietas un no transportlīdzekļa veida, grozījumi paredzētu sodu 2000 eiro apmērā un vadīšanas tiesību atņemšanu uz trim gadiem.

“Grozījumu mērķis ir sodīt par apzinātu bezatbildīgu un ļaunprātīgu rīcību uz autoceļiem, kad būtiski tiek pārkāpts noteiktais braukšanas ātrums. Šāda nihlistiska uzvedība apdraud visu satiksmes dalībnieku veselību un dzīvību. Valsts policijas publiskotā informācija atklāj satraucošu tendenci, ka esošais sodu apmērs neattur lielu autovadītāju daļu no regulāras, rupjas atļautā braukšanas ātruma ierobežojumu pārkāpšanas, jo tie, kas kādreiz jau pārkāpuši noteikumus, bezatbildīgi rīkojas atkārtoti,” apgalvo Saeimas JV frakcijas priekšsēdētāja vietniece Agnese Krasta.

Lasiet arī: Sestdien satiksmes negadījumos cietuši 2 gājēji un 3 elektrisko skrejriteņu vadītāji

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas