Kam jāuzņemas atbildība par vairāku nedēļu ilgstošām problēmām ar vilcienu reisiem?

Jautājumā par regulārajiem jauno elektrovilcienu kavējumiem atbildība pamatā ir jāuzņemas uzņēmumam “Pasažieru vilciens”, nevis satiksmes ministram Kasparam Briškenam (P), šādu viedokli pauda aptaujātie valdošās koalīcijas politiķi.

Vaicāts, vai pasažieru vilcienu regulāro kavējumu dēļ būtu jāvērtē satiksmes ministra Briškena atbilstība amatam, “Jaunās vienotības” (JV) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Edmunds Jurēvics aģentūrai LETA vērtēja, ka ministrs aktīvi iesaistījies problēmu risināšanā un regulāri skaidro situāciju, tāpēc JV politiķis neredz pamatu vērtēt Briškena atbilstību amatam.

Līdzīgi Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis pauda, ka problēmas radījis “jomas mantojums”, ko Briškens saņēmis, nonākot šajā amatā. Tāpēc ZZS politiķis ir pilnībā drošs, ka problēmas ar vilcienu kustību nav ministra vaina. Reizē ZZS frakcija tuvākā laikā plāno tikties ar Briškenu, lai pārrunātu, kā atrisināt šo problēmu.

JV frakcijas vadītājs Jurēvics akcentēja, ka atbildīgajam valsts uzņēmumam “Pasažieru vilciens” (PV) un tā vadībai ir jādara viss iespējamais, lai nodrošinātu vilcienu reisu izpildi, kā arī asi jāvēršas pret jauno vilcienu piegādātāju par līguma neizpildēm, tajā skaitā arī ar finansiālām sankcijām, ja tas juridiski iespējams. Tāpat jārod jāatrisina problēmas, kas skar vecāka izlaiduma vilcienus.

Tāpat savā atbildības līmenī risinājumi ir jāpiedāvā arī VAS “Latvijas dzelzceļš”, izteicās Jurēvics.

JV politiķis akcentēja, ka PV vadībai ir regulāri jāinformē sabiedrība, kā tiks nodrošināta reisu izpilde. Iedzīvotājiem ir jāredz uzņēmuma pārstāvju piedāvāts konkrēts plāns vilcienu regulāras kustības atjaunošanai.

ZZS frakcijas vadītājs Rokpelnis piebilda, ka vilcienu kustības traucējumi ir nopietna problēma, kuru nedrīkst “paslaucīt zem tepiķa”. Sarunā ar ministru Briškenu frakcijas deputāti gribēs saprast situācijas kopainu, kā tiks rasts problēmu risinājums, kā arī virzīties uz atbildīgo, vainīgo par šī problēmām identificēšanas.

Kā ziņots, jau vairākas nedēļas ir problēmas ar vilcienu reisu nodrošināšanu. Sākotnēji tās skāra atsevišķus reisus, bet pēdējās dienās problēmas saasinājušās, piemēram, pirmdien kavējās lielāks skaits pasažieru vilcienu gandrīz visās līnijās.

Kavējumu iemesli esot bijuši dažādi. Piemēram, pirmdien dažās līnijās ir aizliedzošais luksofora signāls, kāds vilciens viensliežu līnijas posmā ir gaidījis, lai palaistu garām pretimnākošo vilcienu, un, visiem šiem apstākļiem summējoties, veidojās kavējumi, klāstīja PV.

Posmā Rīga-Aizkraukle sasalstoša lietus un stipra vēja dēļ radās apledojums gan “Škoda Vagonka” elektrovilcienu strāvas noņēmējam, gan VAS “Latvijas dzelzceļš” strāvas kontakttīklam.

Lasiet arī: Vivi atkal neiet tehnisku iemeslu dēļ. Atcelti vairāki vilcieni

Lasiet arī: Vivi saplīsis. Dažas dienas pēc jauno vilcienu ieviešanas pārvadājumos viens jau salūzis

Seko mums arī FacebookDraugiem un X!

 
Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas