Kanje Vests paziņo par kandidēšanu ASV prezidenta vēlēšanās

Amerikāņu reperis Kanje Vests (Kanye West) paziņojis, ka, neskatoties uz viņu apvijušajiem skandāliem, plāno kandidēt ASV prezidenta vēlēšanās 2024.gadā, raksta raidorganizācija BBC.

Mūziķis, kurš šobrīd likumīgi mainījis savu vārdu uz Ye, sociālajos tīklos, tostarp mikroblogošanas vietnē Twitter, publicēja video ar savas kampaņas logo.

Vests arī paziņoja, ka aicinājis Donaldu Trampu (Donald Trump) kandidēt kopā ar viņu. Šī nav pirmā reizi, kad Vests cenšas iegūt prezidenta vietu. 2020.gada ASV prezidenta vēlēšanās viņa kampaņa izgāzās un Vests saņēma tikai 70 000 balsu. Repera jaunākais paziņojums nācis klajā pēc tam, kad viņš kopā ar balto nacionālistu Niku Fuentesu (Nick Fuentes) tika manīts Trampa privātajā golfa klubā.

Vests video stāstīja, ka lūgums kļūt par sabiedroto kampaņā Trampu esot ļoti satraucis.

«Tramps vienkārši sāka kliegt uz mani turpat pie galda, sakot, ka es zaudēšu. Vai šāda rīcība jelkad ir kādam palīdzējusi?» Vests vaicāja.

Kampaņa ir izziņota laikā, kad pār reperi savilkušies viņa pretrunīgās rīcības radīti mākoņi.

Parīzes modes nedēļā Vests ieradās, tērpies krekliņa ar uzrakstu White Lives Matter. Tas ir sauklis, ko baltie nacionālisti sāka lietot 2015.gadā kā atbildi kustībai Black Lives Matter. Uz kritiku reperis atbildēja, paziņojot, ka viņa kritiķus apmaksā slepena ebreju biedrība. Šādu biedrību piesaukšana ir ierasts antisemītisko grupējumu paņēmiens. Tā kā Vests turpināja antisemītisku komentāru izteikšanu internetā un televīzijā, viņa aģentūra atteicās no sadarbības, un vairāki modes uzņēmumi pieņēma lēmumu atteikties no repera pakalpojumiem. Vests vēlāk norādīja, ka vienas dienas laikā esot zaudējis 2 miljardus dolāru.

Žurnāls Rolling Stones ziņojis, ka reperis ar dažādiem paņēmieniem radīja neciešamu vidi Adidas darbiniekiem, kas strādāja ar viņa zīmolu Yeezy. Uzņēmums informēja, ka sācis izmeklēšanu par šīm apsūdzībām.

2020.gada vēlēšanu kampaņā Vests izziņoja savu kandidatūru pārāk vēlu, un vismaz sešos štatos netika iekļauts kandidātu sarakstos. Šoreiz reperis nolēmis kā kampaņas vadītāju piesaistīt radikāli labējo publicistu Milo Janopolusu (Milo Yiannopoulos). Arī Janopoluss ir nonācis sabiedrības uzmanības lokā ar skandaloziem izteikumiem.

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas